Policie ČR začne využívat nové vozy ŠKODA Octavia

Policie ČR začne využívat nové vozy ŠKODA Octavia
Autor fotografie: Policie ČR|Popisek: Nové policejní speciály
04 / 11 / 2015, 09:00

Největší obměna vozového parku přináší policejní speciály s moderními majáky, automatickými převodovkami i skříňkami na dlouhé zbraně.

Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý převzal 2.11. v zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi první část nových policejních speciálů, vozidel ŠKODA Octavia. Celkově budou mít policisté k dispozici 477 kusů těchto vozidel, která mají speciální policejní výbavou.

Policejní vozy

Dodavatel, Škoda Auto a. s. byl vybrán formou otevřeného výběrového řízení a pro Policii ČR realizuje zakázku v hodnotě 244.303.085 Kč včetně DPH. Vozidla jsou vybavena moderními prvky, které zohledňují požadavky dopravní a pořádkové policie a reflektují zkušenosti z provozu již dosluhujících vozidel nakoupených v létech 2008 až 2011.

„Nákup nových vozidel a jejich výměnu za dosluhující považuji za velmi pozitivní krok, který podporuje naši akceschopnost. Financování bylo zajištěno navýšením rozpočtu Policie ČR z Ministerstva vnitra ČR na základě našeho požadavku. To, že byl rozpočet navýšen a nákup je možné uskutečnit ještě v tomto roce, je pro policisty sloužící v terénu opravdu pozitivní zpráva,“ uvedl policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.

Z Mladé Boleslavi vyjede do provozu 185 ks vozidel Škoda Octavia 1,4 TSI 110 kW; 93 ks vozidel Škoda Octavia Combi 1,4 TSI 110 kW; 48 ks vozidel Škoda Octavia 1,8 TSI 132 kW; 50 ks vozidel Škoda Octavia Combi 1,8 TSI 132 kW; 50 ks vozidel Škoda Octavia 1,8 TSI 132 kW s automatickou převodovkou; 51 ks vozidel Škoda Octavia Combi 1,8 TSI 132 kW s automatickou převodovkou.

Zdroj: Policie České republiky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace