Policie kontrolovala nádraží kvůli výhružnému anonymu

Policie kontrolovala nádraží kvůli výhružnému anonymu
Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Hlavní nádraží v Praze
23 / 02 / 2015, 10:45

Podezření se naštěstí nepotvrdilo, policie hledá autora poplašné zprávy.

Až několik let ve vězení může strávit autor anonymního e-mailu, který policie obdržela minulý čtvrtek. Pisatel v něm upozornil na nástražný výbušný systém na hlavním nádraží. Výbušnina měla být aktivována v sobotu 21. února 2015 kolem páté hodiny odpoledne.

Stovky policistů už v noci na sobotu důkladně prohledaly nádraží a přes den je preventivně kontrolovaly. V inkriminovanou dobu na nádraží nevjížděly žádné vlaky. Policisté učinili přísná bezpečnostní opatření na více než třech desítkách vlakových nádraží v České republice, protože z e-mailu nebylo zřejmé, o které nádraží přesně se má jednat. Snahou bylo, aby opatření co nejméně ovlivnila chod budov a zdržení cestujících.

Při prohlídkách policie žádné výbušniny nenašla. Ještě v sobotu v podvečer bylo bezpečnostní opatření ukončeno. Po pachateli anonymního e-mailu se pátrá.

Přestože naprostá většina podobných oznámení je planá, nelze tyto výhrůžky podcenit či ignorovat. Policie ČR vždy provádí pyrotechnické kontroly a vždy také hledá viníka, který se dopouští trestného činu šíření poplašné zprávy.

22. února 2015
plk. Ing. Jana Macalíková, tisková mluvčí, //www.policie.cz/

Psali jsme také:

Teroristický útok v ukrajinském Charkově: tři mrtví a deset zraněných

Islámští radikálové ze Somálska vyzývají k útokům na obchodní centra

Hrozba teroristických útoků na evropské i americké cíle je stále reálnější

Dramatický nárůst počtu teroristických útoků i jejich obětí

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

Pražské metro zažije největší cvičení ve své historii

Rádio Svobodná Evropa obsadili teroristé

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace