Policie na Papuy-Nové Guiney střílela do studentské demonstrace

Policie na Papuy-Nové Guiney střílela do studentské demonstrace
Autor fotografie: redakční databáze
08 / 06 / 2016, 18:00

Oficiální zprávy hovoří o zhruba 20 zraněných, ty ,,neoficiální" až o 4 mrtvých.

Papuánská policie měla střílet ostrými náboji při studentské demonstraci, která se uskutečnila ve středu. Zranila přitom několi desítek pokojně demonstrujících lidí. ,,Zamlčené" zprávy ale hovoří o jiných údajích: bezpečnostní složky měly zabít minimálně čtyři studenty.

Studentská demonstrace požadovala rezignaci stávajícího předsedy vlády Papuy Petera O'Neilla. Studenti jej podezřívají z rozsáhlé korupce a špatného hospodaření státu. Na tomto požadavku trvají již několik týdnů a na středu svolali demonstraci, na níž jej hlasitě vyslovili. 

Podle australské ministryně zahraničí julie Bishopové, jež byla informována australskou ambasádou na Papuy, měla policie střílet do davu studentů v Port Moresby, hlavním městě Papuy-Nové Guiney. Stovky nespokojených studentů měly právě mířit z papuánské univerzity do místního parlamentu.

Bishopová sdělila australským médiím, že s jistotou ví, že se do studentského davu střílelo, ale otázkou je, zda zůstali v důsledku střelby na místě mrtví, případně kolik bylo zraněných. Ministryně totiž nevěří oficiálním zprávám, které byly ve středu uveřejněny. Podle papuánského policejního komisařství však bylo při střelbě zraněno pouze 23 studentů, kteří měli na bezpečnostní oddíly házet různé předměty.

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace