"Policie nemůže zajistit bezpečnost občanů" burcují belgické policejní odbory

&quote;Policie nemůže zajistit bezpečnost občanů&quote; burcují belgické policejní odbory
Popisek: Ilustrační foto
01 / 09 / 2015, 07:15

Policisté v Bruselu odmítají sloužit na ulicích neozbrojení. Přitom v zemi platí výstraha před teroristickými útoky.

V Belgii platí už několik měsíců třetí, předposlední výstraha před nebezpečím teroristických útoků, v souvislosti s útokem IS na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo. Vedení belgické policie však nařídilo řadovým policistům, aby na začátku školního roku hlídkovali na ulicích Bruselu a řídili provoz na křižovatkách. Informaci zveřejnil server lesoir.be

Policejní odbory protestují proti rozhodnutí policejních šéfů a pokládají tento rozkaz za příliš riskantní pro všechny službukonající příslušníky. „Neozbrojený policista stojící na křižovatce je potenciálním terčem,“ tvrdí představitelé odborů. 

Belgický džihádista vyhrožuje: "Všichni nevěřící budou zavražděni!"

Policie v lednu zatkla islamistické extremisty, kteří v Belgii plánovali teroristické útoky, mimo jiné i proti policejním stanicím. Strážníci proto tvrdí, že zbraně potřebují i při řízení běžného automobilového provozu. (Zdroj: rozhlas.cz)

Belgická policie zastřelila islamisty podezřelé z přípravy atentátu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace