Policie poprvé podle novely zákona zadržela střelné zbraně. Důchodci na Moravě

Policie poprvé podle novely zákona zadržela střelné zbraně. Důchodci na Moravě
Popisek: Ilustrační foto
17 / 08 / 2016, 08:45

Policie zadržela v obci nedaleko Uherského Brodu na Uherskohradišťsku dvaaosmdesátiletému muži tři dlouhé střelné zbraně včetně jedné vyměnitelné hlavně.

Uherský Brod (ČTK) - Poprvé tak využila oprávnění, které jí od tohoto měsíce dává novela zákona o střelných zbraních a střelivu, řekla včera ČTK uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vláda normu předložila v reakci na tragédii, která se stala právě v Uherském Brodě. Střelec v restauraci Družba zabil loni v únoru osm lidí i sebe. Policie nyní může zadržet legálnímu majiteli zbraň přímo v jeho obydlí kvůli podezření, že se jeho zdravotní stav změnil natolik, že by mohl ohrožovat svůj život nebo životy jiných lidí.

V pondělí tak uherskobrodští policisté přišli do obydlí seniora, jenž má podle Šabatové dlouhodobé spory s rodinnými příslušníky, které již několikrát řešila i policie. "K poslednímu incidentu v rodině došlo v pondělí odpoledne. Na základě šetření policisté pojali ono důvodné podezření u dvaaosmdesátiletého muže, kterému zadrželi zbraně," uvedla Šabatová.

Případem se nyní podle ní zabývají uherskobrodští policisté i pracovníci skupiny služeb pro zbraně a bezpečnostní materiál.

Tagy článku