Policie poprvé podle novely zákona zadržela střelné zbraně. Důchodci na Moravě

Policie poprvé podle novely zákona zadržela střelné zbraně. Důchodci na Moravě
Popisek: Ilustrační foto
17 / 08 / 2016, 08:45

Policie zadržela v obci nedaleko Uherského Brodu na Uherskohradišťsku dvaaosmdesátiletému muži tři dlouhé střelné zbraně včetně jedné vyměnitelné hlavně.

Uherský Brod (ČTK) - Poprvé tak využila oprávnění, které jí od tohoto měsíce dává novela zákona o střelných zbraních a střelivu, řekla včera ČTK uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vláda normu předložila v reakci na tragédii, která se stala právě v Uherském Brodě. Střelec v restauraci Družba zabil loni v únoru osm lidí i sebe. Policie nyní může zadržet legálnímu majiteli zbraň přímo v jeho obydlí kvůli podezření, že se jeho zdravotní stav změnil natolik, že by mohl ohrožovat svůj život nebo životy jiných lidí.

V pondělí tak uherskobrodští policisté přišli do obydlí seniora, jenž má podle Šabatové dlouhodobé spory s rodinnými příslušníky, které již několikrát řešila i policie. "K poslednímu incidentu v rodině došlo v pondělí odpoledne. Na základě šetření policisté pojali ono důvodné podezření u dvaaosmdesátiletého muže, kterému zadrželi zbraně," uvedla Šabatová.

Případem se nyní podle ní zabývají uherskobrodští policisté i pracovníci skupiny služeb pro zbraně a bezpečnostní materiál.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace