Policie spouští non-stop poradenskou linku. Kvůli ochraně měkkých cílů

Policie spouští non-stop poradenskou linku. Kvůli ochraně měkkých cílů
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
04 / 08 / 2016, 13:45

Pro pořadatele sportovních a kulturních akcí nebo například pro vlastníky nákupních center bude od pátku fungovat non-stop linka, na které se budou moci poradit ohledně bezpečnostních rizik. V PROVOZU OD 5. SRPNA, 08:00 HOD.

 Ve čtvrtek to oznámilo ministerstvo vnitra. Telefonní linka má být jedním z opatření strategie boje proti terorismu. Linka s telefonním číslem 800 255 255 vznikne v rámci metodické skupiny, která spadá pod novou Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ). Zdroj: novinky.cz

„Na lince bude zajištěno poradenství v oblasti prevence bezpečnostních rizik pro vlastníky i provozovatele veřejně přístupných objektů - pro pořadatele sportovních, kulturních a jiných akcí,“ uvedl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Ministerstvo vnitra kvůli hrozbě teroristických útoků přijímá opatření na ochranu měkkých cílů

V metodické skupině bude zastoupena také cizinecká policie, která má spolupracovat s vlastníky veřejně přístupných objektů. Skupina bude také vyhodnocovat a analyzovat teroristické a jiné útoky na takzvané měkké cíle.

Cílem systémové podpory budou také představitelé samospráv. Na nonstop lince budou moci organizátoři akce nahlásit a vyžádat si podporu. Linka začne fungovat od zítřejší osmé hodiny ranní a bude v provozu 24 hodin denně,“ řekl první náměstek policejního prezidenta plk. Martin Vondrášek. Bezplatná telefonní linka má číslo 800 255 255. Budou ji nad rámec svého běžného výkonu služby obsluhovat vybraní policisté operačního střediska operačního odboru Policejního prezidia ČR.

Ministr vnitra zároveň ubezpečil veřejnost, že Policie ČR zvýšila výkon na hranicích s Německem, se Slovenskem a s Rakouskem. Službu na nich nyní vykonává cca 190 policistů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.