Policie ukončila vyšetřování výbuchu v Poličských strojírnách. Podala návrh obžaloby

Policie ukončila vyšetřování výbuchu v Poličských strojírnách. Podala návrh obžaloby
Autor fotografie: Will Russell, flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Výbuch
13 / 11 / 2021, 17:15

Policie ukončila po čtyřech a půl letech vyšetřování výbuchu v Poličských strojírnách.

Po čtyřech a půl letech ukončila policie vyšetřování výbuchu, který se odehrál v Poličských strojírnách. Výsledkem je návrh státnímu zástupci na obžalobu tří fyzických a jedné právnické osoby. Jsou podezřelí z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Za to jim hrozí 2-8 let či peněžitý trest. Jména obviněných nebyla zatím zveřejněna.

Vyšetřování komplikovala skutečnost, že se táhl proces s vypracováním několika znaleckých posudků.

23. února 2017 došlo k výbuchu v jedné z hal, který způsobila plastická trhavina uvnitř hydraulického lisu, jež byla součástí munice. Následkem toho vznikl požár, který byl doprovázen dalšími výbuchy uskladněného materiálu.

Exploze zranily 19 lidí, z toho 12 zaměstnanců a sedm hasičů. Místo muselo být evakuováno. Hasiči měli ztíženou práci tím, že je ohrožovaly šrapnely, které některé záchranáře zranily a navíc způsobily i materiální škody, a na místě tehdy panovala nepřehledná situace.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.