Policie v Clevelandu chtěla "odzbrojit" sjezd republikánů a vyhlásit výjimečný stav

Policie v Clevelandu chtěla &quote;odzbrojit&quote; sjezd republikánů a vyhlásit výjimečný stav
Autor: Pixabay
19 / 07 / 2016, 08:45

Z obavy o bezpečnost policistů dočasné zrušení druhého dodatku americké ústavy?

Cleveland (USA) (ČTK) - Clevelandská policie v americkém státě Ohio, kde dnes začal čtyřdenní sjezd republikánů, požádala guvernéra Johna Kasicha, aby po dobu stranického konventu pozastavil platnost zákona umožňujícího nosit viditelně střelné zbraně. Kasich podle BBC oznámil, že k takovému kroku nemá pravomoc.

Republikánský sjezd doprovází mimořádně přísná bezpečnostní opatření, na pořádek v ulicích dohlíží tisíce federálních i státních policistů. Napětí navíc vyhrotily nedávné případy střeleckých útoků na policisty, naposledy pak v neděli ve státě Louisiana, kde útočník zastřelil tři policisty a další tři zranil.

Policejní odbory v Clevelandu proto z důvodů ochrany členů bezpečnostních sborů chtěly, aby po dobu sjezdu nebylo možné nosit veřejně střelné zbraně. V Ohiu je totiž možné na veřejnosti viditelně nosit legálně držené zbraně, a to nejen pistole či revolvery, ale i pušky. Šéf policejních odborů Steve Loomis proto Kasichovi navrhl, aby v Clevelandu vyhlásil výjimečný stav, díky kterému by ve městě pozastavil platnost zmíněného zákona. Guvernér to odmítl učinit s tím, že k tomu není oprávněn.

Po dobu sjezdu je nicméně zapovězené vnášet zbraně do multifunkční haly Quicken Loans Arena, kde se republikánský konvent koná. Střelné zbraně jsou zakázané i v bezpečnostní zóně v okolí haly. Ze zveřejněných fotografií je však patrné, že někteří lidé v blízkosti haly zbraně viditelně nosí, aby tak své právo demonstrovali.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace