Policie varuje kancléřku Merkelovou. Až 90 procent uprchlíků v Německu neprošlo žádnou kontrolou.

Policie varuje kancléřku Merkelovou. Až 90 procent uprchlíků v Německu neprošlo žádnou kontrolou.
Autor: YouTube/screenshot
22 / 12 / 2015, 14:00

Němečtí policisté tvrdí, že u stovky tisíc uprchlíků, kteří se dostali do země, neprováděli základní kontrolu. "Naprosto jste zanedbali bezpečnostní zájmy země" napsal zástupce německých policejních odborů kancléřce Merkelové.

Informaci zveřejnil server zahranicni.eurozpravy.cz s odvoláním na zprávu zveřejněnou včera v německém deníku Die Welt:

"Vzhledem k vysokému počtu migrantů není v zásadě vyloučeno, že se tito běženci mohli v minulosti dopouštět trestných činů nejen v oblasti obecné kriminality, ale i válečných zločinů, případně by se mohlo jednat  i o členy militantních skupin nebo teroristických organizací nebo extrémistů, kteří využili aktuální přílivu migrantů do Německa, "řekla mluvčí ministerstva vnitra pro Die Welt. Nelze podle ní ani vyloučit, že se tito lidé prokazují falešnými dokumenty.

Policejní odbory v Německu bijí na poplach: Policie nestíhá registrace všech nelegálních imigrantů. Desetitisíce azylantů není vůbec identifikováno.

Podle Německého policejního odborového svazu (DpoLG) i Syndikátu policistů Německa (GdP) byly odebrány otisky pouze malé části příchozích. Policisté to znovu označili za vysoké bezpečností riziko. Předseda GdP Jorg Radek kvůli tomu na začátku prosince také napsal dopis přímo Merkelové. Uvedl v něm mimo jiné i to, že tato situace „z hlediska vnitřní bezpečnosti podvrací stát". Stěžoval si rovněž na "naprosté zanedbávání bezpečnostních zájmů." 

Stejné varování vydaly německé odbory už v červenci. Už tehdy upozorňovaly německou vládu, že policie nestíhá registrace všech nelegálních imigrantů. Desetitisíce azylantů není vůbec identifikováno.

Podle odborů (GdP) čelí německá spolková policie bezprecedentním problémům. Uvedl to zástupce odborů Jörg Radek v magazínu "Der Spiegel". Po celé měsíce už policisté nestíhají uprchlíkům, které zadrží na bavorských hranicích, snímat otisky prstů a díky tomu nejsou desetitisíce osob registrovány.

Německé úřady ovládl chaos a "bordel", ztratily tisíce uprchlíků a nemohou je najít

Šéf GdP také dodal, že policie ve velké části případů neví, kdo do země přichází, což značně komplikuje práci protiteroristickým jednotkám. Předseda GpoLG André Schulz k tomu dodal, že nekontrolovatelného pohybu lidí zřejmě využili i zločinci, kteří se vmíchali mezi ostatní uprchlíky.

Německo má s uprchlíky obrovské problémy. Varují policejní odbory i ministr vnitra

"Speciálně pro odborníky z federální policie a vyšetřování není příliš složité odhalit padělané doklady," uvedl Schulz. "Jedním z problémů však je, že některé falešné doklady byly vyrobeny na oficiálních tiskařských strojích vládních úřadů v Sýrii nebo Iráku a následně se k těmto pasům dostal IS. Nicméně velká část přistěhovalců nemá u sebe vůbec žádné doklady, a proto je velmi obtížné, ne-li nemožné, identifikovat tyto osoby," prohlásil Schulz.

Podle policejních odhadů pouhých asi 25 až 30 procent uprchlíků vstupujících do Německa přes rakouské hranice mělo u sebe pas nebo jiný dokad totožnosti. Podle Jorga Radka nemohou ani pasové kontroly "vyloučit jakékoliv riziko." 

Naprosté selhání EU: Běženci se neregistrují, povinné kvóty nefungují, Frontex má nedostatek lidí. EU chce trestat sobecké vlády.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace