Policie vyklidila uprchlický tábor v centru Paříže

Policie vyklidila uprchlický tábor v centru Paříže
Autor fotografie: YouTube/screenshot/AFP
02 / 05 / 2016, 18:00

Francouzským úřadům došla trpělivost s migranty, kteří tábořili pod viaduktem na pařížské stanici metra Stalingrad.

O problémech s uprchlíky, kteří zde bojují o "přespání" v improvizovaném táboře jsme psali zdeDesítky lidí spolu tehdy bojovaly železnými tyčemi a prkennými latěmi a střety ukončila až policie za použití slzného plynu. Po prudké bitvě, která trvala dvacet minut, skončilo několik lidí v nemocnici. 

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve oznámil odstranění tábora už 30. března ve společném prohlášení s pařížskou starostkou Anne Hidalgovou. Tábor byl opakovaně vyklízen, ale uprchlíci se znovu vraceli.

Policie odtud dnes odvezla asi 1400 migrantů, především ze Súdánu a Afghánistánu. Podle agentury AFP nastupovali v klidu do přistavených autobusů, které je odvezly do uprchlických center, kde budou moci požádat o azyl. Běženci potvrdili, že tu každý večer mezi nimi docházelo k bitkám. 

Dnešní evakuace tábořiště u stanice metra Stalingrad je již třetím odvozem migrantů od začátku března. Tábor vyklidila policie již 7. března a podruhé tak učinila 30. března. Zdroj: denik.cz


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace