Policie zadržela politického šíbra. SŽDC mu chtělo dát Hlavní nádraží

Policie zadržela politického šíbra. SŽDC mu chtělo dát Hlavní nádraží
28 / 06 / 2018, 14:15

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu dnes zasahují v nemocnicích Na Bulovce a Na Františku. Zadrželi ředitele Bulovky Františka Nováka, který nemocnici vede od konce dubna. Jejich prohlídky se dotkly i dalších míst v Česku a zřejmě se týkají i zdravotnických firem. Informoval o tom dnes server iROZHLAS.cz.

"Národní centrála proti organizovanému zločinu v současné době provádí realizaci, provádíme úkony v trestním řízení. Více informaci v tuto chvíli nemohu poskytnout," řekla serveru mluvčí centrály Iva Knolová. Pražské vrchní státní zastupitelství podle své šéfky Lenky Bradáčové vydá tiskovou zprávu k akci kolem 15:00.

Zadržen policií měl být kromě Nováka  také Tomáš Horáček. SM jako první informoval o podivném výběrovém řízení na správu Hlavního nádraží, o níž se uchází První chráněná dílna, jejímž je Horáček vlastníkem.

psali jsme: Hlavní nádraží v rukou politických šíbrů. SŽDC vybírá jeho správce jen podle ceny

Ministerstvo zdravotnictví, které spravuje Nemocnici Na Bulovce, tam vyslalo svého zástupce. "Víme jen, že byl zadržen současný ředitel František Novák, který v té nemocnici předtím působil v pozici zástupce ředitele, vyhrál výběrové řízení a teď je tam krátký čas ředitelem," sdělil iRozhlasu.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

K zásahu v Nemocnici Na Františku jeden z jejích zaměstnanců webu řekl, že mají zákaz o tom mluvit. Bližší informace neposkytla ani mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

Podle webu policisté zasahují i v pražské Perucké ulici, kde sídlí společnost HTS Corporate Group.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku