Policie zatkla v Bruselu při vyšetřování terorismu osm lidí

Policie zatkla v Bruselu při vyšetřování terorismu osm lidí
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: belgická policie
05 / 03 / 2018, 15:00

Osm podezřelých skončilo dnes v Belgii ve vazbě po zátahu policie v rámci protiteroristického vyšetřování. Médiím to bez dalších podrobností oznámila belgická federální prokuratura. Agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování uvedla, že úřady podezíraly zadržené z přípravy atentátu. Zbraně ani výbušniny ale údajně nebyly nalezeny.

Policie dnes prohledávala celkem sedm objektů, z toho čtyři ve čtvrti Molenbeek s početnou komunitou marockých přistěhovalců. Právě tam bylo zatčeno všech osm podezřelých. Ti byli odvedeni k výslechu, po němž by měl ještě dnes vyšetřující soudce rozhodnout o obvinění, nebo o setrvání ve vazbě, sdělil zdroj AFP.

Čtvrť Molenbeek si podle AFP během posledních let vysloužila pověst předsunuté základny mezinárodního džihádismu. Zdržovalo se tam více hlavních aktérů atentátů v Paříži, při kterých v listopadu 2015 zemřelo 130 lidí. Belgická prokuratura nicméně uvedla, že aktuální vyšetřování nesouvisí s aktivitami spojenými s tehdejšími útoky.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace