Policista a bývalý mariňák: "Chtěl jsem si být naprosto jistý, než ho zastřelím"

Policista a bývalý mariňák: &quote;Chtěl jsem si být naprosto jistý, než ho zastřelím&quote;
Autor fotografie: Facebook|Popisek: Jesse Kidder
20 / 04 / 2015, 09:15

Nejdřív přemýšlí, až potom střílí. Trochu jiný americký policista, který je nyní za hrdinu.

V záplavě negativních zpráv o brutalitě amerických policistů se objevila informace o policistovi, který se nenechal vyprovokovat k zabití útočníka, i když podle amerických zákonů by byl zákrok zřejmě oprávněný.

Tento zákrok kontrastuje s policejním zákrokem, o kterém jsme psali v článku "Houstonská policie zastřelila otce tří dětí v přímém přenosu, před očima jeho matky".

"Američtí policisté zastřelili dalšího muže, choval se nevyzpytatelně"
"Americký policista zastřelil prchajícího černocha. Nereagoval na výzvu."
"Další neozbrojený černoch zastřelen policistou"

Policista Jesse Kidder z New Richnomdu v americkém Ohiu nahrál na osobní kameru incident, kdy se k němu rozběhl útočník, který křičel: „Zastřel mě, nebo zastřelím tebe!”. Kidder řekl: "Snažil jsem s ním mluvit, řekl jsem mu: Nechci tě zastřelit, lehni si na zem! Ale on pořád opakoval "Zastřelte mě!" Kidder se ale nenechal vyprovokovat, ustoupil, jednou dokonce i upadl na zem, ale nakonec muže zpacifikoval. "Pořád jsem sledoval jeho ruku, jestli nevytáhne zbraň, potom bych musel reagovat." uvedl Kidder. Podezřelý Michael Wilcox si nakonec uvědomil bezvýchodnost situace a lehnul si na zem.

Zdroj YouTube, YouFirstNews

„Strážci zákona v celé zemi musí dělat rozhodnutí o životě a smrti ve zlomcích vteřin. Chtěl jsem si být absolutně jistý, než použiju smrtící sílu....Dostal se až ke mně a v tu chvíli jsem ztratil rovnováhu. Kdyby v té chvíli zaútočil, musel bych ji použít, abych se ubránil.” (zdroj: novinky.cz)

Bývalý mariňák Kidder, který si ve vojenské službě v Iráku vysloužil vyznamenání Purpurové srdce, slouží u policie terpve rok. Jeden z jeho příbuzných řekl, že Kidderovi koupil osobní kameru s tím, aby jí používal a aby měl důkaz o tom, co se ve službě děje, aby se vyhnul problémům jako ve Fergusonu

Policejní šéf Randy Harvey uvedl, že Kidder prokázal při zásahu velkou zdrženlivost a zralost a dodal, že snad najdou finanční prostředky na nákup podobných kamer i pro ostatní policejní důstojníky. 

Tagy článku