Policista z Washingtonu byl obviněn z toho, že napomáhal Islámskému státu

Policista z Washingtonu byl obviněn z toho, že napomáhal Islámskému státu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: americká vlajka
03 / 08 / 2016, 18:45

Policista se měl na svátek Halloween převlékat jako nechvalně známý Džihádista John, který zemřel při leteckém útoku minulý rok.

Policista Nicholas Young, který pracoval ve washingtonském metru, byl ve středu obviněn z poskytování materiální a jiné pomoci Islámskému státu. Konvertovaný strážce zákona sloužící od roku 2003 byl krátce před svým obviněním zatčen FBI. V USA se jedná zatím o první případ tohoto druhu.

Vyšetřovatelé případu obvinili Younga z toho, že měl zakoupit 22 dárkových karet pro mobilní odesílání zpráv, skrze něž mohl komunikovat a pomáhat blíže nespecifikovaným způsobem vysokým představitelům IS. 

Young byl v hledáčku FBI již od roku 2010, kdy měl podniknout o rok později dvě cesty do Libye. Zde se údajně přidal k rebelským vojskům, která usilovala o svržení diktátora Muammara Kaddáfího.

Podle amerického ministerstva spravedlnosti zatím nebylo zjištěno, že by Young plánoval teroristické útoky na metro, které měl předtím několik let hlídat, či na jiné veřejné cíle. Žaloba nicméně spojuje Younga s dalšími sympatizanty islamistického terorismu v blízkosti Washingtonu Zacharym Chesserem a Aminem El Khalifim. 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.