Policisty, hasiče a vězeňské dozorce ohrožují exekuce

Policisty, hasiče a vězeňské dozorce ohrožují exekuce
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
01 / 10 / 2014, 14:15

Dluh státu na platech policistů, hasičů i dozorců nebyl ještě splacen, zatím bylo vládou přislíbeno vrácení poloviny odebrané částky. Ale mezitím se někteří z nich ocitají se v dluhové pasti.

Proč se k tématu ještě vracíme? Letos v květnu ve Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny zazněla alarmující čísla týkající se bezpečnostních sborů. Kvůli snížení platů, které nastalo v minulosti, se příslušníci policie, hasičů či vězeňské služby dostávají do ohromných finančních problémů:

  • 40% příslušníků policie má problémy se splácením dluhů
  • Až 50% příslušníků vězeňské služby má problém se splácením dluhů
  • 4% příslušníků vězeňské služby jsou v insolvenci.

A tady je třeba, aby si všichni uvědomili, že podobné vládní "čáry máry", jako kdysi provedla vláda, mohou vést k jedinému – ke zvýšení bezpečnostního rizika v Česku. Všichni tito příslušníci si nesmí přivydělávat a jsou odkázáni jen na služební příjem.

Z vyjádření všech odborníků na semináři zaznělo: „vraťte příslušníkům prostředky, které jim byly v minulosti sebrány. Protože jinak nám hrozí velké riziko toho, že se nám doslova zhroutí bezpečnostní sbory, protože padnou do rukou lichvářů a exekutorů.“

Závěr zní: stát dluží příslušníkům ozbrojených sborů minimálně 5%, a to nepočítáme s meziroční inflací průměrně 2%.

Psali jsme také:
Platy hasičů a policistů - mýty a fakta

Premiér a ministr vnitra vyjednali více peněz na platy pro policisty a hasiče

Jak je to s "navýšením" platů u bezpečnostních složek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace