Policejní humoresky - Když se exmanžel domáhá vstupu

Policejní humoresky - Když se exmanžel domáhá vstupu
Autor: Pixabay
19 / 04 / 2021, 18:00

Další vtipná humoreska z dílny Městské policie Přerov.

Z televizních obrazovek začala po zpravodajství z děsivých dopravních nehod a jiných katastrof, z nichž chyběla snad jen zombie apokalypsa, domácí atmosféru pomalu uklidňovat koťátka a borec na konec. Pohodovou poslední chvíli před pádem na dno pokleslé televizní zábavy však narušoval řev a hulákání, které patřily známé tváři. Konkrétně bývalému manželovi.

Ten se domáhal vstupu do bytu nejen křikem, ale i usilovným zvoněním, za které by se nemusela stydět ani platonicky zamilovaná a fyzicky znevýhodněná obsluha zvonů z Notre-Dame, když tedy ještě katedrála měla věže.

To pochopitelně nerad viděl a slyšel současný mužský obyvatel bytové jednotky a požádal o zákrok strážníky. Když hlídka dorazila, jal se ji zvoník zasvěcovat do svého problému. Sdělil, že bývalá zákonná choť dlí v bytě s chlapem, a to bez jeho souhlasu. Tedy bez exmanželova souhlasu, protože současný partner je tam dobrovolně, což si hlídka ověřila.

Dále uvedl, že pár využívá jeho polovinu bytu, na kterou má nárok a nesouhlasí vlastně ani s užíváním té druhé poloviny. Z opačné strany se strážníci dozvěděli, že bylo majetkové vyrovnání vyrovnáno, a to vyplacením ideální poloviny, čímž pominul mužův nárok na cokoliv z bytu. Movitého, nemovitého, živého i nemrtvého.

Na tento argument neměl zvoník co dodat a po pochopení, že ve třech se dáma nehraje, odešel. Činžák se tak mohl ponořit do víru víkendových estrád a hádat, kdopak se to skrývá za růžovou tváří Luise Armstronga.

O dvanáct hodin později se, světe div se, situace opakovala. A pak znovu a znovu. Zde se jednoznačně v praxi potvrdila definice lidské hlouposti, jako opakování téže činnosti, s očekáváním jiného výsledku.


Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace