,,Politické elity" v boji proti terorismu fatálně selhaly. Pozdní nářek nad oběťmi jim lze věřit jen těžko

,,Politické elity&quote; v boji proti terorismu fatálně selhaly. Pozdní nářek nad oběťmi jim lze věřit jen těžko
Popisek: teroristický útok
27 / 05 / 2017, 14:00

Teroristický útok v britském Manchesteru je jen špičkou ledovce obřího problému, který evropské politické ,,elity" nezvládly. Kvůli nim umírají desítky lidí.

Evropští političtí lídři opět předvedli svůj tradiční rituál, který vždy následuje po velkém teroristickém útoku. Je jim to to strašně líto a o to více se budou snažit bojovat proti terorismu. Jako vždy vzletná slova a otřepaná klišé, aby tyto ,,politické elity" neztratily svého drahého voliče.

Evropští politikové se ze všech sil snaží, aby překryli těmito frázemi svou další porážku. Boj s terorismem prostě nezvládají kvůli sériím fatálních chyb, které za sebou kupí. Je to stále dokola. Když terorista před dvěma měsíci zaútočil před londýnským parlamentem nejprve autem a pak nožem, ,,politické elity" najednou zjistily, že někteří britští policisté nemají ani zbraně, aby mohli potenciálního teroristu zneškodnit.

O dva měsíce později následoval o dost krvavější útok na koncertě v Manchesteru, kde už lidé umírali po desítkách. Stále stejné reálie, stále stejný scénář. Teroristé využívají sebemenších chyb vlád, které v praktickém smyslu nedělají téměř žádná účinná opatření vůči potenciálnímu teroristickému útoku.

Dokonce si už začínám myslet, že je to z jejich strany záměr, byť to zní strašlivě, a že se ve skutečnosti vlády evropských států teroristů bojí. A ti nyní tento dlouhodobý boj kvůli neschopnosti ,,politické elity" vyhrávají na celé čáře, protože právě z rozsévání strachu žijí.

Jaký impuls evropské vlády ještě potřebují k tomu, aby jim došlo, že tento boj není jen o ozbrojování policistů v ulicích, ale zápas se vede o Evropu jako takovou a její další hodnotové směřování. Pokud si evropské politické špičky toto neuvědomí, pak bude zakrátko s Evropou amen.

 

psali jsme:

VIDEO: Masakr na koncertě v Manchesteru: nejméně 22 mrtvých po mohutném výbuchu. Předtím neproběhly téměř žádné bezpečnostní prohlídky, řekla česká studentka

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.