Politicky korektní IKEA? Vydává speciální katalog jen pro Židy a bez žen

Politicky korektní IKEA? Vydává speciální katalog  jen pro Židy a bez žen
Autor: flickr.com|Popisek: IKEA
27 / 02 / 2017, 18:00

IKEA se rozhodla vydat zvláštní katalog pro židovskou klientelu.

IKEA se rozhodla vyhovět širší poptávce od Židů, kteří požadovali po velkoobchodu s nábytkem vydání speciálního katalogu jen pro sebe. Židé si vymínili, že v něm nebudou zobrazeny ženy. Jinak je katalog stejný tak, jak jsou zákazníci zvyklí.

,,Vzhledem k četným žádostem jsme se rozhodli zavést takovou formu katalogu, která dovolí všem si prohlédnout náš nábytek a řešení, které jim IKEA nabízí, v souladu s jejich životním stylem," uvedla pro web Haaretz.com izraelská pobočka firmy.

Švédský server The Local však uvádí také rozhořčené a pobouřené hlasy zejména ze sociálních sítí. Lidem vadí zejména to, že se IKEA podvolila požadavku, aby v katalogu nebyly vyobrazeny ženy a viní velkoobchod z cenzury a diskriminace.

Později se možná i v důsledku pobouřených reakcí IKEA omluvila za vydání tohoto zvláštního katalogu jen pro Židy. Mluvčí IKEA Josefin Thorellová uvedla, že katalog vydala její izraelská pobočka a jeho vydání a distribuci centrála ve Švédsku neschvalovala.

 

psali jsme:

související: Švédsko chce odmítat další žadatele o azyl. Problémy má IKEA - hlásí prázdné sklady

 

Zdroj: foxnews.com

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace