Politico: Nový dekret nebude obsahovat zákaz vstupu Syřanů do USA

Politico: Nový dekret nebude obsahovat zákaz vstupu Syřanů do USA
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
21 / 02 / 2017, 10:00

Nový, revidovaný protiimigrační dekret prezidenta USA Donalda Trumpa nebude zřejmě obsahovat úplný zákaz vstupu syrských uprchlíků do země.

Oznámil to americký zpravodajský server Politico s odvoláním na osoby obeznámené s přípravou exekutivního příkazu. Trump slíbil, že ho vydá tento týden.

Trumpovo nařízení ale bude zřejmě obsahovat pasáže z minulého dekretu, jehož platnost zablokovaly americké soudy. Týká se to i dočasného zastavení všech vládních přistěhovaleckých programů, které se pochopitelně vztahují i na Syřany. Zachováno má být i ustanovení, které dočasně zakazuje vydávání víz pro občany sedmi převážně muslimských států, tedy Íránu, Iráku, Somálska, Súdánu, Sýrie, Libye a Jemenu, píše Politico.

související: Američtí aktivisté volají po generální stávce. Cílem je ,,sundat" Trumpa, říkají

Kritici se podle amerického serveru obávají, že dočasná platnost se snadno může změnit na trvalou. Občané sedmi postižených států totiž zřejmě nedokážou dostát podmínkám zevrubné kontroly, kterou pro přistěhovalce vláda hodlá zavést. Až budou tyto podmínky splňovat, Bílý dům slibuje embargo zrušit.

Americké organizace pro ochranu lidských práv už před vydáním dekretu dávají na vědomí, že bez ohledu na jeho obsah nařízení znovu zažalují, píše Politico. Budou proti Trumpově protiimigračnímu rozhodnutí bojovat, dokud prý bude obsahovat rozlišování přistěhovalců podle náboženského přesvědčení.

 

psali jsme:

Odvolací soud zastavil projednávání Trumpova imigračního výnosu

 

Zdroj: ČTK

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.