Politik povolal do francouzské školy policisty, protože nabízela nepovolenou výuku arabštiny

Politik povolal do francouzské školy policisty, protože nabízela nepovolenou výuku arabštiny
Autor: Flickr.com|Popisek: škola
08 / 01 / 2017, 12:30

Městská rada jihofrancouzského města Six-Fours-les-Plages povolala policii do tamní školy, aby tímto protestovala proti jejímu rozhodnutí nabízet volitelnou výuku arabštiny.

Francouzská televize La Chaîne Info potvrdila, že zástupce starosty města Jean-Sébastien Vialatte již několikrát povolal několikrát během listopadu minulého roku policii do školy, protože nesouhlasil se zavedením arabštiny do oficiální výuky.

Ta podle něho nebyla předtím schválena k tomu povolanými politickými představiteli ve francouzském departmentu Var. Vialatte řekl, že členové městské rady měli také připomínky k učiteli arabštiny, který nebyl státním zaměstnancem.

Čtěte také: VIDEO: Škola nahnala žáky do mešity, aby se naučili ,,správně" modlit. Na vše dohlížel radikální imám

Rozhodnutí městské rady se nelíbí muslimským aktivistům ve městě. Muslimský aktivista Yasser Louati prohlásil, že rozhodnutí městské rady v Six-Four-Les-Plages je pouze odrazem ,,normalizace státem sponzorovaného rasismu". Louati řekl, že místní vláda tímto incidentem dokázala, ,,jak moc nenávisti chovají vládní instituce vůči Arabům".

 

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace