Polní kuchyně pro armádu získala v Bratislavě ocenění

Polní kuchyně pro armádu získala v Bratislavě ocenění
Popisek: PK 4 Kaga
21 / 05 / 2018, 14:00

Mobilní polní kuchyně PK 4 Kaga, která má ambici nahradit starý typ používaný českou i slovenskou armádou, získala na bratislavském veletrhu obranné techniky ocenění v kategorii Zabezpečení a ochrana osob - Prix IDEB 2018. Už v loňském roce získala podobné ocenění na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky v České republice – Zlatý IDET 2017.

Největší český výrobce přívěsů, společnost Agados, na mezinárodním veletrhu v Bratislavě představil vlastní expozici speciálních projektů. Její součástí byla od 16. do 18. května mimo jiné i oceněná polní kuchyně PK 4 Kaga. Mobilní kuchyně, která je uzpůsobena pro přípravu kompletního menu až pro 350 osob, dokáže při záchranných operacích zajistit jednoduché jídlo až pro 900 lidí.

Jsme rádi, že právě náš výrobek získal v obou zemích tak významná ocenění. Je to pro nás impuls a motivace do budoucna,“ uvádí jednatel společnosti Petr Ostrý. Agados dodává techniku mnoha armádám v Evropě. Na veletrhu nechyběla ani mobilní úpravna vody nebo mobilní cisterna z dílny Agados.

 polní kuchyně

V segmentu obrany a bezpečnosti patří do portfolia Agados také větší polní kuchyně PK 6, mobilní osvětlovací věž vhodná k nasvícení prostor v terénu jako např. osvětlení základen, prostor havárií, požárů apod. a mrazicí box pro uchování čerstvých potravin i v extrémních podmínkách. Kromě podpůrné techniky armád a bezpečnostních složek se společnost Agados orientuje na výrobu přívěsů všech kategorií. V této oblasti je firmou evropského významu – právě do zahraničí směřuje polovina produkce. Jen za rok 2017 se prodalo okolo 30 tisíc přívěsů Agados, každým rokem navíc objem výroby vzrůstá.

 

Agados působí na trhu od roku 1992. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3500 kg. Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům „na míru“. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů,  různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma sídlí ve Velkém Meziříčí a prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Jednatelem Agados je Petr Ostrý, člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace