Polské námořnictvo uvedlo do služby novou minolovku ORP Kormoran

Polské námořnictvo uvedlo do služby novou minolovku ORP Kormoran
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: ORP Kormoran
06 / 12 / 2017, 11:00

Na 99. výročí založení polského námořnictva byla uvedena do služby nová minolovka ORP Kormoran, která vznikla v rámci programu Kormoran II.

Polské námořnictvo uvedlo do aktivní služby první plavidlo z nové třídy pobřežních minolovek Kormoran II. Stalo se tak na 99. výročí založení polského námořnictva. Slavnostní ceremonie v Gdyni se zúčastnil polský ministr obrany Antoni Macierewicz a vysocí vojenští představitelé. Celkem se mají postavit tři plavidla z této třídy, dvě další minolovky má polské námořnictvo obdržet v roce 2019, respektive 2021.

psali jsme: Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Nová generace minolovek byla postavena výhradně v Polsku v loděnici Remontowa a plavidlo vznikalo v rámci programu Kormoran II.

Podle loděnice Remontowa, která stojí za stavbou minolovky ORP Kormoran, bude plnit nové plavidlo úkoly spojené s likvidací min v polské výlučné ekonomické zóně. Bude rovněž plnit mise v Baltském a Severním moři a pomocné úkoly, které budou stanoveny polským ministerstvem obrany.

Velká pozornost při stavbě minolovky byla věnována především pohonu, který má mít nižší akustickou stopu, a také technickým aspektům spojených se snadnou ovladatelností plavidla a vysokou manévrovací schopností. Tu zajistí cykloidní pohon.

psali jsme: Nová ruská víceúčelová korveta Gromkij byla spuštěna na vodu

Plavidlo, které je 58,5 metru dlouhé, má výtlak 850 tun. Může dosáhnout rychlosti 15 uzlů a jeho dosah je 2 500 námořních mil. Výzbroj tvoří jeden 23mm dvojkanón ZU-23-2MR Wróbel II,  3 kulomety WKM-B 12,7 mm a dva přenosné protiletadlové raketové komplety.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace