Polsko odmítá přijmout uprchlíky. Jsou mezi nimi teroristé.

Polsko odmítá přijmout uprchlíky. Jsou mezi nimi teroristé.
24 / 03 / 2016, 07:15

Polsko od nynějška přestává na svém území přijímat uprchlíky v rámci programu přerozdělení migrantů v Evropské unii.

Varšava - V reakci na úterní teroristické útoky v Bruselu to řekla premiérka Beata Szydlová.

"Po tom, co se v úterý stalo v Bruselu, nemůžeme v této chvíli říci, že souhlasíme s přijetím jakékoli skupiny migrantů," řekla Szydlová v soukromé televizní stanici Superstacja. Doposud její konzervativní a euroskeptický tým souhlasil s přijetím asi 7000 migrantů, tedy s respektováním závazku, který na sebe vzala předchozí polská vláda.

Tvrdá kritika Izraele na adresu Belgie a Evropy. Zavřete hranice!

Polsko je první zemí EU, jež přijala takovéto rozhodnutí po atentátech, které si v belgické metropoli vyžádaly 31 mrtvých a na 270 zraněných. Mezi zraněnými jsou také tři Poláci.

"Jsme povinni především zajistit bezpečnost našich občanů," zdůraznila premiérka. Zároveň vyzvala k odmítnutí přijmout v Evropě "tisíce migrantů, kteří sem přišli jen proto, aby si vylepšili své životní podmínky". A mezi těmito migranty "jsou také teroristé", dodala.

Podle polské vlády nefungují v EU procedury identifikací osob přicházejících z Blízkého východu. Polsko, ostatně jako všechny státy EU, zvýšilo bezpečnostní ochranu a policisté hlídkují na nádražích či ve varšavském metru. Wojciech Cejrowski (známý polský komentátor a cestovatel) napsal: „Již teď by mělo být známo další místo útoků džihádistů. Merkelová, Hollande či Tusk po Paříži neudělali nic, nedělají nic po Bruselu a neudělají nic před dalším místem.“ Zdroj: polskodnes.cz

První uprchlíci měli do Polska přijet koncem března nebo začátkem dubna, poznamenala AFP.

Tvrdé vyjadrenia slovenských politikov k situácii v Belgicku

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace