Polsko: ruské zprávy o srážce ponorek jsou nesmysl

Polsko: ruské zprávy o srážce ponorek jsou nesmysl
Autor fotografie: By tomasz przechlewski from Sopot, Poland (a82010_9385) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Polský Orzel
28 / 04 / 2016, 17:45

Podle REN TV ruská agentura Interfax oznámila srážku mezi ruskou a polskou ponorkou, která se údajně odehrála před několika dny. Zatímco polský Orzel musel být odtažen, ruská ponorka Krasnodar se heroicky vrátila do St. Petersburgu - alespoň podle ruské agentury.

Ale Bartłomiej Misiewicz, mluvčí polského ministerstva obrany řekl: "Nedošlo ke kolizi mezi polskými a ruskými loděmi. To je ruská propaganda, která hledá problémy tam, kde žádné nejsou."

Polské ministerstvo obrany sdělilo zpravodajskému portálu Onet.pl, že polská ponorka neopustily záliv Gdańsk během posledních dnů.

Zpráva o incidentu mezi ponorkami přichází několik dní poté, co polský náměstek ministra obrany minulý týden odsoudil "agresivní" manévry ruských stíhačů nad Baltským mořem.

Psali jsme: 
Další blízké setkání torpédoborce USS Donald Cook s Rusy 
Blízké setkání mezi americkým RC-135 a ruským SU-27 nad Baltem

Zdroj: Radio Poland

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace