Polsko staví na hranicích s Ruskem 50 metrové strážní věže

Polsko staví na hranicích s Ruskem 50 metrové strážní věže
07 / 04 / 2015, 14:00

7. 4. 2015/ Polsko reaguje na ruská vojenská cvičení a rozmisťování raket Iskander v Kaliningradské oblasti – rozhodlo se zde postavit šest 50 metrových strážních věží. Podle pohraniční policie budou věže připraveny hlídat hranice s Ruskem od června.

Strážní věže budou umístěny na 200 km pásmu hranic s Ruskem a budou vysoké až 50 metrů, tedy jako budova s patnácti podlažími. Situaci v oblasti Kaliningradu by měly monitorovat z 360 stupňů.

Náklady na stavbu věží vyjdou Polsko na 14 milionů zlotých (3,7 milionů eur) a podle mluvčí pohraniční policie Mirosławi Aleksandrowicz by 75% z částky mělo být hrazeno z fondů EU.

Kaliningrad se nachází v blízkosti Baltského moře a je sevřený mezi Polskem a Litvou. Obě země tuto oblast vnímají jako hrozbu. Litevská prezidentka Dalia Grybauskaite minulý měsíc uvedla, že Rusko poslalo do oblasti rakety Iskander. Střely schopné nést jaderné hlavice mohou prý doletět až do Berlína.

Ruská anexe Krymu, podpora separatistů na východní Ukrajině a častá vojenská cvičení v této oblasti způsobila v pobaltských státech a v Polsku neklid. Pobaltí se začalo chystat na ruskou invazi. Poláci začali kvůli strachu z možné války s Ruskem hromadně vstupovat do polovojenských skupin.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace