Polsko zakázalo vstup ruskému novináři do země

Polsko zakázalo vstup ruskému novináři do země
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Polsko
07 / 05 / 2016, 11:45

Podle médií měl pracovat jako ruský špión.

Ruský novinář Leonid Sviridov má zakázán vstup na území Polska. Podle polských úřadů by jeho pobyt poškozoval polské bezpečnostní zájmy, protože jej podezřívají ze špionáže. Zákaz reportérovi ruské agentury Rossija Segodňa potrvá až do roku 2020.

Novinář pracoval od roku 2003 jako regionální zpravodaj agentury ve Varšavě s působností i v České republice. Na jaře v roce 2006 však o akreditaci přišel. Postupně se začalo spekulovat, že Sviridovov jako ruský zpravodaj v Česku pracoval jako špión s krytím novináře.

Předloni pak novinář přišel i o akreditaci zpravodaje v Polsku. Stalo se tak na žádost polské kontrarozvědky ABW. Minulý rok zrušilo Polsko Sviridovovi povolení k trvalému pobytu, když mu oznámilo, že pro zemi představuje bezpečnostní riziko, aniž by specifikovalo přesné důvody. V té době už začala polská média spekulovat o tom, že je podezřelý ze špionáže.

Podle nynějšího prohlášení polských úřadů, které se Sviridovovým případem zabývají, by jeho ,,pobyt v zemi poškozoval zájmy Polské republiky". Šéfka agentury Rossija Segodňa Margarita Simoňjanová na zákaz reagovala oznámením, že Sviridov polské rozhodnutí zakázat jeho pobyt na svém území zažaluje.

 

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace