Polský generál - Rusko okupuje Kaliningrad, který má patřit Polsku

Polský generál - Rusko okupuje Kaliningrad, který má patřit Polsku
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Kaliningrad
28 / 03 / 2022, 08:30

Generál Waldemar Skrzypczak uvedl, že Kaliningradská oblast Rusy okupována a Polsko by si ji mělo "nárokovat".

Tato šokující slova pronesl polský generál byla v programu "Super Express". Skrzypczak nejprve uvedl, že Kaliningradská oblast je oblast, která je "Rusy okupována od roku 1945". Pak zdůraznil, že toto území nebylo nikdy ruské a historicky patřilo Prusku a Polsku.

Stálo by za to požádat o Kaliningradskou oblast, která je podle generálova názoru součástí polského území. Generál Skrzypczak dodal, že Kaliningradská oblast "nemá žádný vojenský význam".

Kaliningrad (německý název Königsberg) býval metropolí Východního Pruska, tedy historického území patřící Prusku a následně Německu. Ke konci 2. světové války byla většina německého obyvatelstva evakuováno v rámci operace Hannibal a zbytky následně po porážce Hitlera vysídleny a město přejmenováno z Königsbergu na Kaliningrad. Během studené války se stalo významným přístavem.

Na slova polského generála zareagoval ruský politolog Bondarenko a vyhrožoval jaderným úderem na Varšavu, která by se během 5 minut stala minulostí.

Zdroj: Do Rzeczy

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.