Polský ministr vnitra bez skrupulí: Evropa se musí vypořádat se střetem civilizací

Polský ministr vnitra bez skrupulí: Evropa se musí vypořádat se střetem civilizací
Autor: fcb/MariuszBlaszczak|Popisek: MariuszBlaszczak
19 / 08 / 2017, 16:00

Polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak se bezprostředně po teroristickém útoku v Barceloně vyjádřil pro TVP Info, že Evropa musí pochopit a uchopit střet civilizací a musí se ním vypořádat.

„Musíte pochopit a uvědomit si střet civilizací, kde muslimské enklávy formují podpůrné základny pro teroristy. Máme co dělat se střetem civilizací, “ uvedl polský šéf vnitra a zároveň dodal, že Polsko je v bezpečí, jelikož nedovolilo vnik těchto enkláv.

Člen pravicové vládní strany Právo a spravedlnost také uvedl, že požádal tajné služby, aby učinily vše proti vzniku těchto ghett. Blaszczak se také negativně vyjádřil k plánu na přesídlení desetitisíců imigrantů do dalších zemí evropské 28ky  „Plán EU na přesídlení migrantů po Evropě akorát vyvolá další vlnu migrace s tragickými důsledky. Polsko, jakož i ostatní země V4 nesouhlasí s migračními kvótami a přerozdělením desetitisíců uprchlíků tak, jak to navrhl Brusel,“ uzavřel.   

Polsko zastává k otázce imigrace velmi ostré postoje prezentované od představitelů státu. Lídr strany Právo a spravedlnost Jaroslav Kaczynski nařkl v říjnu 2015 imigranty, že s sebou přináší choleru a další parazity a prvoky, které sice pro ně samotné nejsou nebezpečné, ale mohou být nebezpečné pro polské občany.  

Situace v Evropě je vyostřená. Za posledních 48 hodin se událo několik teroristických útoků. Po barcelonském masakru, který měl za následek 20 mrtvých a desítky zraněných, následoval útok nožem ve finském městě Turku. Několik hodin na to, se podobný incident odehrál            v německém Wuppertalu.U všech útoků pracuje policie s motivem terorismu. V případě útoku v ruském městě Surgut, kde útočník pobodal náhodně osm lidí, se policie nejprve klonila k názoru, že je mladík psychicky nemocný, následně byla nicméně u něj odhalena atrapa pásu s výbušninou a mladík začal hovořit o terorismu. Policie následně zjistila, že pochází z muslimské části Dagestánu  

Přelomové dílo

Střet civilizací (anglicky The Clash of Civilizations) je kniha amerického politologa Samuela P. Huntingtona, ve které popisuje svoji stejnojmennou teorii. Tato teorie tvrdí, že v budoucnu budou světové konflikty především nebo výhradně probíhat mezi kulturními celky (např. mezi západní kulturou a islámskou civilizací), nikoliv mezi jednotlivými zeměmi v rámci jednotlivých celků, jak tomu bylo v minulosti (např. v období první a druhé světové války). Je považována za neokonzervativní a za protipól k ní bývá obvykle stavěna Fukuyamova teorie konce dějin.

 

zdroj: rt.com

autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace