Polští vojáci obklíčili místo údajného nálezu vlaku se zlatem

Polští vojáci obklíčili místo údajného nálezu vlaku se zlatem
Autor fotografie: War Thunder|Popisek: Ilustrační obrázek
05 / 09 / 2015, 11:30

Piotr Koper a Andreas Richter ukázali v polské televizi radarové snímky, které ukazují to, čemu oni říkají zlatý vlak.

Polští vojáci v pátek obklíčili a zabezpečili lokaci, o které se polské orgány domnívají, že je tam skrytý nacistický vlak se šperky z dobytých území a zbraněmi.

Psali jsme: Nacistický „zlatý vlak“: Polsko přivolá na pomoc armádu

Vojáci mají uniformy jednotek, které mají na starosti odstraňování min a pohybují se po oblasti, kde by vlak měl být. Podle reportéra agentury Reuters pořizují fotografie a spolupracují s místními úřady.

Piotr Koper, z Polska, a německý státní příslušník Andreas Richter vystoupili před kamerami TVP, veřejné televizní stanice v Polsku, s tím, že mají jasné důkazy o tzv. zlatém vlaku, v oblasti Walbrzychu v Dolním Slezsku.

Psali jsme: Pancéřový vlak se zlatem na 99 % existuje

Až dosud byla jejich totožnost držena v tajnosti, bylo podezření, že jejich nároky jsou podvod.

"Máme jasné důkazy o vlaku," řekl pan Koper a dodal, že vlak našel pomocí vlastních zdrojů, očitého svědectví a jejich vlastního vybavení a dovedností.

Hledači pokladů vydali snímek pořízený v podzemí radarem GPR KS-700, který údajně zobrazuje obrněný vlak.

Regionální orgány zůstávají ale nadále spíše skeptické ohledně možného senzačního nálezu.

Zdroj: The Telegraph

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace