Polykač kokainu na ruzyňském letišti

Polykač kokainu na ruzyňském letišti
Autor: Henryk Sadura|Popisek: Ilustrační foto
01 / 10 / 2014, 15:00

Zdroj: Celní správa České republiky /
Ruzyňští celníci odhalili na pražském letišti polykačku čtvrt kilogramu kokainu na lince z Madridu.

Jednalo se o 35letou cizinku, která postupně vyloučila 11 kapslí obsahujících drogy. Cizinka cestovala na pravidelné lince Madrid-Praha.

Ke kontrole byla polykačka celníky vytipována na základě provedené rizikové analýzy daného letu. Prvotní podezření na pašování drog celníkům potvrdily kontrolní stěry z rukou pašeračky.

Postupně z těla pašeračky vyšlo 11 kontejnerků naplněných bílým práškem. Jeden o váze 116,3 gramů byl ukryt v pohlavním ústrojí ženy. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain. Celková hmotnost všech kapslí včetně drogy je více než 230 gramů. Určení vlastní hmotnosti a druhu zajištěné drogy je předmětem další odborné expertízy. Podle zkušeností celníků se s největší pravděpodobností jedná o velmi koncentrovaný kokain. Zda byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření.

Cizinka byla celníky zadržena a předána Policii České republiky.

Polykačka kokainuPolykačka kokainu

Psali jsme také:

Celníci zasahovali v pražské tržnici Sapa. Zajistili zboží za 11 milionu korun

Generálním ředitelem celní správy je Petr Kašpar

Celníci zajistili Absinth s metanolem a tisíce litrů nezdaněných lihovin

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace