Pomozte nám, stále na nás útočí, stěžuje si šéf švédské ambulance na situaci v no-go zónách

Pomozte nám, stále na nás útočí, stěžuje si šéf švédské ambulance na situaci v no-go zónách
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: no-go zóna
04 / 03 / 2017, 11:00

Prezident švédských odborů záchranné služby žádá o pomoc policii a další bezpečnostní složky v no-go zónách.

Gordon Grattidge volá po zvýšené ochraně zdravotnického personálu v problematických no-go zónách. Prohlásil, že situace v no-go zónách došla už do takového stádia, že je potřeba výbavy ,,vojenského stupně".

Podle něho v no-go zónách ,,vládnou" převážně migranti a a ně navázané gangy. Podle Grattidge pracovníci zdravotnického personálu už odmítají chodit do míst, které jsou životu nebezpečné, a právě no-go zóny patří mezi ně.

,, Je příliš nebezpečné vstupovat do těchto oblastí ve Švédsku, kde je většina lidí je z řad imigrantů," řekl Grattidge televizi DGS TV. Šéf odborů záchranné služby dostává pravidelné zprávy od zdravotnického personálu z různých rizikových míst a trend je podle něho zřejmý: prudký nárůst násilí v no-go zónách představuje velkou hrozbu lékařským týmům, kteří na místě zasahují.

V rozhovoru pro DGS TV Grattidge řekl, že tyto oblasti s velkými skupinami násilníků se nyní staly již stálou obavou, kterou má zdravotnický personál. Občas se prý stane že na něj zaútočí i skupina o 30 lidech, takže sanitce nezbývá nic jiného než rychle odjet a čekat, než nastoupí policie. Grattidge také uvedl, že násilnické gangy v no-go zónách nehází jen kameny, ale i ruční granáty.

Proto šéf odborů záchranné služby žádá policii o zajištění větší ochrany, protože situace se začíná stávat neúnosnou. Grattidge prohlásil, že pracovníci záchranné služby budou potřebovat speciální výbavu, aby mohli jít s policií do problematických oblastí. Podle  Grattidge by měl nosit zdravotnický personál v těchto oblastech helmy a speciální ochrannou výstroj, která by také chránila těla.

,,Vím, že problematika tzv- no-go zón je citlivá, ale pro nás to opravdu znamená tam nechodit, protože máme pokyny nevystavovat náš personál nebezpečným situacím. Měli bychom tak dostat osobní ochranu policie, když jdeme do těchto oblastí," prohlásil Grattidge. Podle něho se situace stále zhoršuje, protože no-go zón ve Švédsku přibývá.

 

psali jsme:

Gangy mladistvých migrantů proměnily švédské obchodní centrum v no-go zónu

Americký filmař napaden ve švédské no-go zóně

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.