Pompeo v sobotu zamíří do KLDR, bude jednat s Kimem

Pompeo v sobotu zamíří do KLDR, bude jednat s Kimem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Mike Pompeo
03 / 10 / 2018, 07:30

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v sobotu odcestuje do Pchjongjangu k jednání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Podle mluvčí Heather Nauertové má Pompeo v KLDR jednat o urychlení procesu denuklearizace, k němuž se Kim zavázal na červencovém summitu s prezidentem USA Donaldem Trumpem v Singapuru. Minulý týden si šéf Bílého domu svůj vztah s diktátorem pochvaloval, prý se do sebe zamilovali.

Podle Trumpa dialog se Severní Koreou přinesl i konkrétní politické plody v podobě slibu severokorejského vůdce, že zruší veškeré atomové a raketové testy. Analytici jsou ale k jeho optimismu skeptičtí, žádný pozorovatelný pokrok denuklearizace Korejského poloostrova prý zatím vidět není.

Pompeo navštíví KLDR potřetí. Nedávno novináře informoval, že se usilovně pracuje i na dalším setkání Trumpa s Kim Čong-unem. V úvahu prý připadá říjnový, ale nejspíš o něco pozdější termín.

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.