Pomsta Evropské unii? Erdogan již připravuje čluny s uprchlíky a chce je ilegálně převézt do Řecka, píše tamní list

Pomsta Evropské unii? Erdogan již připravuje čluny s uprchlíky a chce je ilegálně převézt do Řecka, píše tamní list
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
29 / 11 / 2016, 09:00

Turecký prezident Recep Erdogan podle řeckého listu Proto Thema již začal realizovat černý scénář, kterým již několik týdnů vyhrožoval EU.

Podle řeckého nědělního listu Proto Thema citovaného německým týdeníkem Focus Erdogan nejen hrozí, že ,,naloží" uprchlíky do člunů na moře, ale už tak aktivně činí. List se odvolává ve svém tvrzení na informace ze tří řeckých ministerstev.

Proto Thema upozorňuje na to, že čluny jsou už právě teď na turecká pobřeží dopravovány. Uprchlíci mají být na člunech v následujících týdnech a měsících ilegálně převáděni do Řecka.

Řecké tajné služby mají k dispozici zprávu z Turecka, podle níž jsou převaděči vybaveni přívěsnými motory a nafukovacími čluny, které berou s sebou na pobřeží a nechávají je tam zatím ležet, než začnou uprchlíky nakládat.

Anonymní informátor z ministerstva obrany také řeckému listu řekl, že ,,pokud Turecko zvedne stavidla s uprchlíky, dostane nás do těžké situace."

V současné chvíli se zvyšuje napětí mezi EU a Tureckem, které otevřeně hrozí EU, že ji zaplaví uprchlíky, pokud bude Brusel nadále podporovat ,,kurdské teroristy",  a turečtí občané nedostanou možnost bezvízového styku s EU. To však EU kvůli bezpečnostním rizikům nadále odmítá.

 

Zdroj: focus.de

Tagy článku