Snaha o popravu ve stylu IS v římském Koloseu

Snaha o popravu ve stylu IS v římském Koloseu
Autor: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
16 / 07 / 2015, 11:15

Turistka pod ostřím muslimského nože v římském Koloseu. Brazilský muslim se očividně inspiroval videi od IS.

Chiara Frisco byla držena jako rukojmí několik minut, zatímco muž křičel "Alláh je velký" a "je to Bůh, který mě posílá". Svědci mohli jen vyděšeně přihlížet.

Svědek události řekl: "Srazil dívku na kolena jak to vidíte v teroristických videích, a držel jí nůž na krku."

Policie ve svém prohlášení uvedla,že nebyli schopni útočníka zastřelit, z důvodů obav zasažení lidí v davu okolo scény.

Chiara

Chiara Frisco byla v Římě oslavit dokončení studií své sestry. Pro deník La Repubblica řekla: "Přišli jsme od Vasto oslavit promoci mé sestry. Měli jsme se s ní setkat ve večerních hodinách a během čekání jsme se rozhodli jít na procházku a podívat se do Kolosea."

Chiara seděla na zdi se svým přítelem, pak byla odtažena do centra davu a najednou měla nůž na krku.

„Neviděla jsem zbraň. Celý útok trval několik sekund, ale měla jsem obrovský strach. Muž křičel jako šílenec, ale naštěstí dorazila policie."

Útočník byl po zákroku policie zatčen.

Zdroj: Metro.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace