Popularita "protiislámské" strany Geerta Wilderse raketově roste. I kvůli soudnímu procesu

Popularita &quote;protiislámské&quote; strany Geerta Wilderse raketově roste. I kvůli soudnímu procesu
Autor: ?@geertwilderspvv
12 / 12 / 2016, 19:45

Podle posledního průzkumu neustále roste podpora krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse.

Geert Wilders byl 9. prosince odsouzen za podněcování k nenávisti kvůli události, která se stala v roce 2014. Politik tehdy podněcoval své podporovatele k tomu, aby protestovali proti Maročanůn v zemi. Za své jednání však nedostal žádný trest, podle soudu je pro něj jakožto pro veřejně činnou osobu samo odsouzení dostatečným trestem. Zdroj: dailymail.co.ukeurodenik.cz

 

Wildersova popularita v zemi však namísto toho neustále roste, a to i v liberálních kruzích. Mnoho lidí by podle kritiků za normálních okolností pravicovou stranu vůbec nevolilo, ale na druhou stranu se silně přiklání k názoru, že je islám pro Evropu aktuálně větší hrozbou než cokoliv jiného.

Ještě před tím, než soudní líčení začalo, byl proveden průzkum, dle kterého by PVV získala 18 % hlasů a 27 křesel v holandském parlamentu. Během soudního líčení pak popularita Wildersovy PVV ještě vzrostla a dle průzkumu by strana získala až 34 křesel. Tento vzestupný trend trvá i po vynesení rozsudku a podle posledního průzkumu by PVV nyní získala 36 ze 150 křesel.

Geert Wilders na svém webu zveřejnil video, ve kterém uvedl

 

„Chtěl bych vzkázat soudcům, kteří mě odsoudili, že tím zároveň omezili svobodu slova dalším milionům Nizozemců a ze všech udělali viníky. Nikdo už vám od nynějška nebude věřit. Pravdu a svobodu naštěstí porazit nedokážete. Stejně jako mě osobně. Navíc se velmi mýlíte, když považujete Maročany za rasu. Lidé, kteří je kritizují, nejsou rasisté. Rasistou nejsem já ani moji voliči. Váš rozsudek ukazuje, že jste naprosto ztratili kontakt s realitou.

Preference mé strany nebyly nikdy tak vysoké a narůstají každým dnem. Nizozemci chtějí svoji zemi zpět, protože milují svobodu. Svoboda slova je naše pýcha a tak to také zůstane. Po dlouhá století jsme my Nizozemci dokazovali, že svoboda slova je pro nás klíčová záležitost. Nikdy se o ni nenecháme připravit.

Miliony Nizozemců už jsou otráveny všudypřítomnou politickou korektností. Jsou otráveny elitami, které se starají jen samy o sebe a o obyčejné lidi se vůbec nezajímají. Vadí jim, že současní politici, novináři i soudci vůbec nereflektují jejich názory a postoje. Já však budu za vás, zklamané Nizozemce, i nadále bojovat. Chtěl bych vám říci, že vám mnohokrát děkuji, že na oplátku stojíte vy za mnou. Díky vaší srdečné a neutuchající podpoře vím, že v tom nejsem sám.

Nyní jsem byl jen krátce před volbami odsouzen v politicky motivovaném procesu ve snaze neutralizovat mě coby lídra vůdce nejpopulárnější strany současnosti. Ale tento rozsudek jim nepomůže. Protože já mluvím za miliony Nizozemců. Můžete se spolehnout na to, že já se umlčet nenechám. Po tomto rozsudku budu naopak ještě silnější. Je to ostudný rozsudek, proti kterému se odvolám. Ale mohu vám říci, že cítím více energie než kdy jindy.

Pevně věřím, že společně dosáhneme vítězství. Společně bok po boku jsme dostatečně silní na to, abychom dokázali naši zemi změnit. Naše země opět bude místem, kde můžeme říkat nahlas, co si myslíme. Zemí, kde může každý chodit po ulici bez obav o svoji bezpečnost. Jde nám všem o to, aby bylo Nizozemsko opět svobodnou a skvělou zemí.“ 

Zdroj: parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace