Poradní komise doporučila ministru vnitra Rakušanovi Vondráška jako nového policejního prezidenta

Poradní komise doporučila ministru vnitra Rakušanovi Vondráška jako nového policejního prezidenta
Autor fotografie: Policie ČR|Popisek: Martin Vondrášek
28 / 01 / 2022, 13:30

Současný náměstek policejního prezidia Martin Vondrášek má blízko k tomu, aby se stal novým policejním prezidentem. Ministru vnitra a vicepremiérovi Vítu Rakušanovi jej doporučila za příštího šéfa policie poradní komise. Pro jmenování novým policejním prezidentem hraje i fakt, že Vondrášek byl jediným kandidátem, který se přihlásil do nabídkového řízení.

Blízko má k tomu, aby se stal příštím policejním prezidentem Martin Vondrášek. Náměstka policejního prezidia doporučila ministru vnitra Vítu Rakušanovi poradní komise ke jmenování novým policejním prezidentem. Rakušan to dnes potvrdil televizi CNN Prima News.

O Vondráškovi se začalo hovořit jako o novém policejním prezidentovi již v prosinci. Koncem ledna pak potvrdil, že se přihlásil do nabídkového řízení.

Ministerstvo vnitra stanovisko komise posoudí a definitivní verdikt vydá v úterý 1. února. Podle Rakušana nesměřovaly vůči Vondráškovi, jedinému kandidátovi na nového policejního prezidenta, žádné výhrady.

Vicepremiér televizi CNN Prima News řekl, že ministerstvo vnitra má nyní dvě možnosti - buď akceptovat doporučení komise, nebo zamítnout. Nicméně současně Rakušan dodal, že pro neakceptování doporučení by musely existovat relevantní důvody.

Ministerstvo vnitra hledá nového policejního prezidenta poté, co Jan Švejdar koncem minulého roku oznámil, že podá na začátku ledna žádost o odchod do civilu. Ve funkci by měl skončit k 31. březnu 2022.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.