Posilování zahraničních misí jako ,,náhlý" kámen úrazu. Komunisté drze stupňují svůj vydírací potenciál a hrozí nepodpořením vlády ANO a ČSSD

Posilování zahraničních misí jako ,,náhlý&quote; kámen úrazu. Komunisté drze stupňují svůj vydírací potenciál a hrozí nepodpořením vlády ANO a ČSSD
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Vojtěch Filip a Pavel Kováčik
20 / 05 / 2018, 08:45

Posilování zahraničních misí. Takový požadavek je trnem v oku KSČM, která s tím zásadně nesouhlasí a hrozí tím, že nemusí menšinovou vládu ČSSD a ANO podpořit.

Už se zdálo, že je ruka v rukávě a menšinové vládě ČSSD a ANO, kterou by podpořila KSČM, nemůže stát nic v cestě. Ale ouha: Komunisté si uvědomili, že bez nich to prostě nepůjde a stupňují dál svůj vydírací potenciál.

psali jsme: ČSSD klesá, ANO stoupá. Kdysi nejsilnější strana opět padá ke dnu

Nyní si v poslední fázi vyjednávání uvědomili, že to jsou právě oni, na nichž stojí osud vládní formace ANO a ČSSD, a proto chtějí ,,vytřískat" ze své pozice maximum možného. Aby se tak stalo, zvolili osvědčenou záminku - zahraniční mise s účastí našich vojáků. KSČM slovy předsedy Vojtěcha Filipa pohrozila, že pokud dojde k posilování českých zahraničních misí, nemusí tato strana vládu podpořit.

Komunisté tak ,,nahodili udičku" tak, aby od ANO dostali co možná nejsilnější zastoupení ve vedení některých státních či polostátních firem a další pozice ve státní správě. Svůj vydírací potenciál tak vystupňovali až na samý vrchol. Tento ,,šprajc" komunistů tak bude muset Andrej Babiš řešit buď tím, že od požadavku posilování českých zahraničních misí ustoupí, čímž projeví před komunisty slabost, nebo bude věc řešit osvědčeným způsobem - ,,zacpe" komunistům pusu právě posty ve státních či polostátních firmách, na což komunisté rádi přistoupí, aby vytěžili ze své výhodné pozice maximum.

psali jsme: Pohřbí referendum ČSSD vládní projekt ANO a ČSSD?

Je tak zajímavé sledovat narůstající sebevědomí strany, která se jen tak tak dostala do Sněmovny a nyní diktuje neporovnatelně silnějšímu hnutí ANO, co by mělo dělat. Babiš tak bude muset  na tento bod sváru adekvátně reagovat. Na druhé stran pochybuji o tom, že pokud by formující se vláda neustoupila od požadavku posilování českých zahraničních misí, že by komunisté vládu nepodpořili, protože tím by si zavřeli cestu k významným politickým funkcím a vlivu.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace