Poslanci budou opět diskutovat o migrační krizi.

Poslanci budou opět diskutovat o migrační krizi.
Autor fotografie: Jan Polák/This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license|Popisek: Budova Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve Sněmovní ulici v Praze.
21 / 01 / 2016, 08:45

Poslanci by dnes měli debatovat o migrační krizi. Na programu jsou také pravidelné interpelace členů vlády.

Praha 21. ledna (ČTK) - Dopoledne se poslanci budou zabývat písemnými dotazy na členy kabinetu, odpoledne ústními.

Vláda ve Sněmovně nepodpořila už v prosinci předlohu opozičního Úsvitu, podle níž by Česko mohlo zřizovat záchytná centra pro migranty v zemích jejich původu, hlavně v Sýrii a Africe. 

Zařazení diskuse o migraci prosadila opozice, podpořili ji vládní lidovci. Původně se předpokládalo, že tento bod by mohl přijít na řadu až v únoru. Opozice poukazuje na to, že vláda má podle usnesení Sněmovny z loňského února pravidelně informovat dolní komoru o situaci a opatřeních souvisejících s migrační krizí. Naposledy se ale Sněmovna tomuto tématu věnovala loni na podzim.

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl tehdy ve sněmovně, že vláda je připravena nasadit armádu, pokud kvůli migrační vlně nebudou stačit k ostraze česko-rakouských hranic policejní síly. Poslanci naopak odmítli požadavek poslance a předsedy uskupení Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, aby se zabývala přípravou referenda o vystoupení Česka z EU.

Jenom letos se na integraci cizinců plánuje 54 milionů korun. Půjdou i neziskovkám

Poslanci tehdy odmítli myšlenky na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie. Podpořili také opatření, jež povedou k lepší ochraně vnější hranice unie, navracení lidí bez práva na udělení azylu nebo zásahům proti pašerákům lidí.

Mimořádná schůze sněmovny k migraci

Tagy článku