Poslanci i vládní koalice budou řešit únik informací

Poslanci i vládní koalice budou řešit únik informací
Autor fotografie: Jan Jankovič, Wikimedia|Popisek: Nejen opozice, ale i vládní KDU-ČSL chce odstoupení Stropnického z postu ministra obrany
12 / 02 / 2016, 08:15

Dnes v poledne je svolána na popud opozice mimořádní uzavřená schůze sněmovny, na které chtějí poslanci diskutovat o úniku informací z Bezpečnostní rady státu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na dnešek svolal také jednání vládních stran kvůli ministrovy obrany Martinu Stropnickému (ANO).

Opoziční poslanci v čele s TOP 09 svolali na dnešek mimořádné jednání sněmovny, které by se mělo věnovat únikům informací v souvislosti s propuštěním pětice Čechů výměnou za Alího Fajáda. Sněmovna by se tak měla vrátit k diskuzi, které probíhala již v úterý. Poslanci ODS v souvislosti s výroky ministra Stropnického dokonce požaduje jeho rezignaci. Poslanci Úsvitu-Národní Koalice zase volají po zřízení sněmovní vyšetřovací komise. Předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi se podařilo získat potřebný počet podpisů na svolání mimořádné schůze, ale koalice pravděpodobně dnes neschválí její program a tím se de facto debata uzavře. Vystupovat budou moci pouze poslanci s přednostním právem - předsedové stran a poslaneckých klubů, členové vlády (kteří jsou zároveň poslanci) a vedení sněmovny.

Kvůli výrokům předsedy KDU-ČSL Petra Bělobrádka na dnešní den svolal schůzku koalice také premiér Sobotka. Bělobrádek se v médiích vyjádřil, že by měl ministr obrany Stropnický zvážit setrvání ve své funkci. Podle Sobotky je nutné, aby si rozmíšky koalice řešila nejprve mezi sebou a pak veřejně. Stropnický, i jeho stranický šéf Andrej Babiš, jakékoli pochybení odmítají. Stropnický se hájí tím, že novinářům pouze nepřímo potvrdil to, o čem již psali - že Česká republika nevydala Fajáda do USA výměnou za pět unesených Čechů v Libanonu. Do médií také pronikla informace o výši výkupného, které údajně stát zaplatil za osvobození dvou Češek unesených v Pákistánu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace