Poslanci rozhodnou o dohledu nad nebezpečnými církvemi. Úsvit chce kontrolu imámů

Poslanci rozhodnou o dohledu nad nebezpečnými církvemi. Úsvit chce kontrolu imámů
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Tisková konference 27.10.
27 / 10 / 2015, 13:30

Je islám nebezpečné náboženství? Salam Hasan, bývalý muslim, který konvertoval ke křesťanství, má jasno.

Dnes proběhla tisková konference Úsvitu-Národní koalice za účasti experta na rozšiřování islamismu Salmana Hasana. Poslanecká sněmovna bude dnes přednostně projednávat zákon o církvích, který má zavést povinný dozor nad rizikovými církvemi v případě, že by jim měla být udělena takzvaná zvláštní práva. Mezi ně patří například duchovní služba ve věznicích a armádě, či zakládání církevních škol.

Předseda strany Miroslav Lidinský k tomu řekl: „Věznice patří mezi kanály, kudy se nejčastěji rozšiřují radikální náboženské myšlenky do společnosti. Pro mě je velmi důležité, že bezpečnostní složky - Národní bezpečnostní úřad, Bezpečnostní informační služba i Úřad pro zahraniční styky a informace nemají k návrhu žádné věcné rozpory. Ministerstvo vnitra náš návrh vysloveně podporuje.“

„Jedna z největších progresí radikálního islámu probíhá skrze věznice. Jsou to právě zloději a vrazi, lidé zklamaní životem, kteří nejlépe naslouchají takovým myšlenkám. Bezpečnostní složky budou muset zjišťovat, jestli příslušná církev neohrožuje národní bezpečnost nebo zahraničně politický zájem České republiky. Se vší úctou toto nemůže hodnotit jen samotné ministerstvo kultury jako dnes,“ řekl předseda poslaneckého klubu Marek Černoch.

Expert na šíření islámu Salam Hasan k návrhu řekl: „Jedno z hlavních tajemství islámu je, jak mutuje. Lže a klame, snaží se ukazovat jako pokojné náboženství. Ale pravda je, že není ani pokojný ani to není náboženství. Islám není jen náboženství ale politický systém. Když je ho kolem 2-5% v jakékoli společnosti, začnou muslimové konvertovat lidi z dalších menšin a nespokojených skupin, často s hlavním náborem z vězeňských a pouličních gangů.“

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace