Poslanec ANO požaduje přísnější regulaci výstavby mešit

Poslanec ANO požaduje přísnější regulaci výstavby mešit
Autor: Flickr.com|Popisek: mešita
25 / 01 / 2017, 14:00

Poslanec hnutí ANO Karel Rais navrhuje, aby se výstavba mešit na českém území řídila přísnějšími pravidly.

Pokud by obec chtěla postavit mešitu, byl by nutný souhlas většiny obyvatel v místním referendu. Jestliže by se vyjádřili obyvatelé příslušné obce k výstavbě mešity v referendu záporně, tak by stavba nemohla vzniknout.

Rais toto opatření navrhuje vložit do stavebního zákona, který projednává Poslanecká sněmovna. ,,Tradičních církví se to netýká, týká se to různých sekt a nově zakládaných církví, aby tady u těchto jejich staveb proběhla nějaká občanská regulace," prohlásil k návrhu Rais.

Poslanec hnutí ANO byl motivován k sepsání svého návrhu v momentě, když se dozvěděl, že v jedné z brněnských částí vznikly ,,na zelené louce" muslimské náboženské prostory. Místních obyvatel se nikdo neptal, zda tam muslimskou modlitebnu chtějí mít.

Církev může zvláštní práva získat jen tehdy, pokud splní všechny zákonné podmínky. Před podáním příslušného návrhu musí například deset let každoročně zveřejňovat výroční zprávy o své činnosti.

Právo zřizovat církevní školy nebo konat církevní sňatky nemá na rozdíl od ostatních církví Ústředí muslimských obcí.

 

psali jsme:

VIDEO: Škola nahnala žáky do mešity, aby se naučili ,,správně" modlit. Na vše dohlížel radikální imám

Mešity v USA dostali výhražné listy ktoré sľubujú genocídu, FBI tvrdí, že nejde o zločin nenávisti

 

Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace