Poslanec Huml: "Migrační vlna je bezpečnostní riziko. To co zažíváme, je koordinovaný útok"

Poslanec Huml: &quote;Migrační vlna je bezpečnostní riziko. To co zažíváme, je koordinovaný útok&quote;
14 / 11 / 2015, 18:30

„Protože dřív nebo později se to může převalit i k nám. Souvisí to stoprocentně s tou vlnou migrantů, která do Evropy proudí, nikdo je nekontroluje."

Posílené by měly být i policejní hlídky v ulicích. „Musí ta policie být vidět,“ řekl bývalý policista a nynější poslanec Stanislav Huml, kterého cituje server ParlamentniListy.cz. Vyjádřil se i k názorům těch, kteří se uprchlíků a vlastně vůbec všech migrantů na různých sociálních sítích zastávají a tvrdí, že právě po pátečních útocích se na ně bude neprávem nasazovat.

„Jak to chcete rozklíčovat, jak to chcete roztřídit, kdo je uprchlík před islámem a kdo je islamista? To je přesně ono. Oni si tu svoji válku přenesli do našich ulic,“ říká

Stanislav Huml už v noci, krátce po teroristických útocích v Paříži, vyjádřil hlubokou soustrast těm, kteří při útoku ztratili své příbuzné, a popřál hodně štěstí policii. „Je to opravdu šílená věc. Co více k tomu dodat, je to opravdu válka v ulicích a já mám pocit, že už ta Evropa asi nebude nikdy stejná,“ řekl bývalý policista. Dodal, že rozhodně nemůže být řeči o tom, že nás, jako České republiky, se to až tak netýká, že je to od nás daleko, jak se někteří lidé stále utěšují.

„Daleko to není už dávno. Přiblížilo se to už tím útokem v redakci Charlie Hebdo. Už to bylo hrozné, byť si myslím, že ze strany té redakce to byla vysloveně provokace. Tohle ale už je válka v ulicích. Je to koordinovaný útok. Toto není jednorázový akt nějakého jednoho nebo dvou šílenců. Tady muselo koordinovaně útočit několik lidí,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Huml a znovu zdůraznil, že si myslí, že se nás to rozhodně týká.

„Protože dřív nebo později se to může převalit i k nám. Souvisí to stoprocentně s tou vlnou migrantů, která do Evropy proudí, nikdo je nekontroluje. Je to velké bezpečnostní riziko, říkám to dlouho, že takto se nedá dělat ochrana schengenského prostoru. Schengenský prostor měl být už dávno uzavřen, ne že se teď bude říkat, že ho uzavřeme,“ říká důrazně Stanislav Huml.

Tagy článku