foto: Redakce/poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
"Policejní statistiky třeba jen z Německa nebo Rakouska jsou důkazem toho, že gangy ovládly organizovaný zločin," tvrdí bývalý elitní policista a nynější poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
EU selhala a nepřišla s žádným řešení uprchlické krize, uvedl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) : "Nejenže není připraveno žádné řešení , on ani nikdo neví, jak to má vyřešit. Říci to zásadní a nejdůležitější, že chceme vyřešit příčinu, tedy usilovat o klid a mír v oblasti, odkud migranti přicházejí, na to ale nemáme odvahu. Co by nám na to asi řekl ‚strýček Obama“? A hlavně jsme v tom namočení až po uši a znamenalo by to také přiznat si chybu," a doplnil: "Současný stav je podle mě důsledkem toho, že jednotlivé státy EU do Bruselu vyslaly politiky, které sice nazývají jako národní „elita“, ale já bych k tomu dodal ještě písmeno „j“."
"Myslím si, že EU v současné podobě již nemá reálnou šanci přežít. Je již minutu po dvanácté, jen některým politikům jdou jejich hodinky pozadu nebo jim to ještě nedošlo. Nyní je jen otázkou, jak se EU rozpadne a co to pro celou Evropu bude dále znamenat. Nevylučuji vznik jiných uskupení států. Já osobně bych uvítal V4 + Rakousko a státy bývalé Jugoslávie. A priori nevylučuji ani Rumunsko a Bulharsko. Jen si přeji, aby z toho nebyl další válečný konflikt."
Na otázku PL: "Jak lze reagovat na výtky lidí, že se mnozí imigranti v Evropě nechovají zrovna ukázkově? Třeba ve Francii a v severských státech Evropy dlouhodobě „operují“ gangy Turků, Alžířanů či Albánců, kteří obchodují s drogami i s bílým masem, jsou tam časté pouliční násilnosti. Policie si mnohdy s touto trestnou činností neví rady. Jak si jako bývalý policista vyhodnocujete tuto hrozbu? A co ČR?" odpověděl poslanec Ondráček:
"Shrnu to krátce. Je to velký problém. Dříve byly v těchto jmenovaných státech jen lokality, kde to policie neměla pod kontrolou. Dnes to jsou celá města a podle mě bude hůř. Nechci však být jen sdělovatelem varovných a poplašných zpráv. Policejní statistiky třeba jen z Německa nebo Rakouska jsou toho však důkazem. Gangy ovládly organizovaný zločin a ten se, jak víme, nezastaví před ničím. Proto vyzývám vládu a další odpovědné v této zemi, abychom již dnes – a i to je pozdě – hledali způsoby, jak zachovat v naší krásné zemi kvalitu života, na kterou jsme zvyklí. Bohužel zatím bez odezvy."
Poznámka redakce: Údaje ze závěrečné zprávy německé policie za rok 2015 (které jsme zveřejnili v článku: "Německá policie zveřejnila statistiky trestné činnosti za rok 2015. Nárůst až o padesát procent") nebudou zřejmě úplné.
Podle statistik zveřejněných serverem gatestoneinstitute.org , na který se odvolává server stripkyzesveta.cz, je situace mnohem horší, než tvrdí oficiální policejní zprávy:
"Celkový počet trestných činů, spáchaných migranty, se podle listu Bild zvýšil meziročně o 80 procent. Důvěrná policejní zpráva, z níž to deník má, uvádí, že jich je v průměru 570 denně, resp. 23 za hodinu. Dokument však vykazuje jen trestné činy, které dospěly i k zákonnému řešení (aufgeklärten Straftaten). Ty ovšem – konstatuje německý statistický úřad – tvoří jen kolem poloviny celkového počtu.
Směrodatný výkaz – Kriminalität im Kontext von Zuwanderung – shrnuje data jen ze 13 ze 16 spolkových zemí. Chybí v něm – vedle Severního Porýní-Vestfálska – i Hamburk, tedy druhé největší německé město, a Brémy, které jsou druhým nejlidnatějším městem severního Německa.
„Spousta trestných činů se navíc do hlášení nezahrnuje či záměrně přehlíží: politické špičky napříč Německem policii uložily, aby nad trestnými činy migrantů, s cílem neživit protiimigrační nálady, přimhouřila oči.“
Na trestných činech migrantů, které policejní hlášení evidují, se podíleli nejvíc ti, kdo deklarují původ ze Sýrie (24 procent), Albánie (17 procent), Kosova (14 procent), Srbska (11 procent), Afghánistánu (11 procent), Iráku (9 procent), Eritrei (4 procenta), Makedonie (4 procenta), Pákistánu (4 procenta) a Nigérie (2 procenta)."
Tagy