Poslanec ruské Státní dumy Kolesnik navrhl trest smrti pro „zrádce vlasti“

Poslanec ruské Státní dumy Kolesnik navrhl trest smrti pro „zrádce vlasti“
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
07 / 02 / 2023, 09:00

Poslanec Státní dumy Andrej Kolesnik v rozhovoru pro Podmoskoje Segodňa komentoval rozhodnutí soudu odsoudit v nepřítomnosti novináře Alexandra Nevzorova a blogerku Veroniku Belocerkovskou považované v Ruské federaci za zahraniční agenty k osmi a devíti letům vězení.

"Když člověk pracuje proti Rusku, tomu se říká informační válka. Někdy je to vážnější než zbraň. Zlé jazyky jsou horší než zbraň,“ řekl poslanec.

Zároveň poznamenal, že „zrádci vlasti“ byli potrestáni podle zákona a existují důkazy. Kolesník přiznal, že by se k těmto lidem choval tvrději. Naznačil, že by se k této záležitosti mohl vyjádřit ve Státní dumě.

„Pokud někdo spáchal nějaké těžké zločiny proti Rusku, pak mohou být tresty odlišné,“ pokračoval politik. Podle něho „může být tento rozsudek vykonán na území“, kde se nachází podle Ruska člověk označený jako zrádce vlasti.

Novinář se Kolesnika zeptal, zda mluví o trestu smrti. Poslanec v reakci na to vyjádřil názor, že tento výjimečný trest může být použit „za vlastizradu“.

Připomněl, že nyní v Ruské federaci platí moratorium na trest smrti, ačkoli v ruské legislativě „existuje“.

„Rozhodnutí o zrušení moratoria nečiní Státní duma, ale soud. Ačkoli mnozí ve Státní dumě jsou tomu nakloněni, “dodal Kolesnikov.

Soud v Moskvě 1. února odsoudil novináře Alexandra Nevzorova v nepřítomnosti k osmi letům vězení v případě dezinformací o ruských ozbrojených silách a 6. února odsoudil stejný soud blogerku Veroniku Belocerkovskou v nepřítomnosti k devíti letům vězení za stejný „zločin“.

Zdroj: Gazeta.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.