Poslanec si stěžoval kancléři. Výsledek? Policisté nemohli na oběd

Poslanec si stěžoval kancléři. Výsledek? Policisté nemohli na oběd
23 / 02 / 2017, 23:45

Jeden den vydrželo nařízení kancléře Poslanecké sněmovny Petra Kynštetra, kterým zakazoval vstup do dvou restaurací ve Sněmovně všem s výjimkou kmenových zaměstnanců a akreditovaných novinářů.

 

Podle důvěryhodných zdrojů redakce si stěžoval jeden z členů zákonodárného sboru na to, že když se jde po přerušení jednání na obědovou pauzu ve 13:00 najíst, nemá si již na jídelním lístku dostatečně z čeho vybírat. Kancléř reagoval nařízením, které zakazovalo v době od 11:00 do 13:30 vstup všem, kteří nepoužívají lístky na jídlo. To se však ale týkalo také většiny policistů z ochranné služby PČR, těm se totiž nevyplatí lístkový systém s nízkým příspěvkem FKSP vůbec používat, a proto se stávají platícími strávníky. „Hladová vyhláška“ postihla rovněž  asistenty poslanců, tajemníky klubů a jejich sekretariáty a další  nekmenové zaměstnance Sněmovny.   

„To víte, že mě to naštvalo. Před 11:00 vám nikde oběd  nedají a to mám jako čekat do půl druhý, abych se směl naobědvat? Ty tři zbývající restaurace, co jsou v budově, jsou prostě drahé a navíc musíte dlouho čekat na výdej. A jít někam ven? Jiné restaurace na Malé Straně mají ceny nastavené spíše pro turisty, “ sdělil redakci anonymně jeden z členů Ochranné služby.

Kancléř však po kritice omezil na druhý den nařízení pouze na jednu restauraci se „ závodním“ stravováním a druhá restaurace byla z opatření vyjmuta. Současný stav by tak měl údajně vyhovovat oběma stranám. ,,Podle aktuálního sdělení odpovědných pracovníků KPSP z oblasti stravování byly dnešním dnem jakékoliv změny v systému stravování zastaveny a možnost stravování policistů ve výkonu služby zůstává beze změn a je pro potřeby našeho útvaru vyhovující," uvedla tisková mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová. 

 

autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.