Poslanec Zdeněk Soukup z hnutí ANO: Uprchlíci nám chtějí vnutit svou kulturu

Poslanec Zdeněk Soukup z hnutí ANO: Uprchlíci nám chtějí vnutit svou kulturu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: uprchlíci
15 / 08 / 2016, 18:15

Poslanec z hnutí ANO Zdeněk Soukup vidí nebezpečí v tom, že se uprchlíci nechtějí integrovat v Evropě, ale naopak usilují o to, aby nám vnutili svou kulturu. Řekl to dnes v rozhovoru pro televizi DVTV.

Soukup v rozhovoru řekl, že České republice hrozí ve stávajícím stavu nájezdy ,,nepřizpůsobivých migrantů". Byl by nejradši, aby ČR nepřijímala žádné uprchlíky. Místo toho doporučuje, aby se jim pomáhalo přímo tam, kde žijí, ať už finanční pomocí, zdravotně či jiným způsobem.

Soukup se obává, že uprchlíci, kteří zaplavují Evropu jí chtějí vnutit svou kulturu, která je v drtivé většině islámská, a zároveň by jí chtěli vnutit i svůj právní systém a další aspekty vyplývající z jejich kultury či víry. Podotkl v nadsázce, že ,,Francie je už v podstatě napůl islámskou zemí", proto je nezbytné přijmout taková opatření, aby se Evropa proti tomuto nebezpečí efektivně chránila.

Za tímto účelem chce poslanec ve sněmovně zřídit platformu, která by šířila skutečně objektivní informace o islámu, o němž podle něho ,,nic nevíme". Cílem platformy je poskytnout relevantní ,,nemainstreamové" informace o islámu a také stavu uprchlické krize, jež mainstreamová média buďto zamlčují, nebo záměrně o tom neinformují.

S tím souvisí i například situace v Norsku, kde v poslední době přibývá znásilnění, ale média podle Soukupa neinformují o tom, že drtivou většinu těchto znásilnění nemají na starosti rodilí Norové. Nebo uvedl další příklad na evropských mešitách, o jejichž obsahu kázání nejsme také dostatečně a objektivně informováni.

Podle poslance hnutí ANO představuje radikální islám velké nebezpečí pro formování myšlení mladých lidí, což je mimo jiné i jeden z důvodů, proč založil poslaneckou platformu, jež bude pořádat různé osvětové semináře pro ,,objektivizování" informací.

 

Zdroj: DVTV.cz

Tagy článku