Poslanec Zdeněk Soukup z hnutí ANO: Uprchlíci nám chtějí vnutit svou kulturu

Poslanec Zdeněk Soukup z hnutí ANO: Uprchlíci nám chtějí vnutit svou kulturu
Autor: redakční databáze|Popisek: uprchlíci
15 / 08 / 2016, 18:15

Poslanec z hnutí ANO Zdeněk Soukup vidí nebezpečí v tom, že se uprchlíci nechtějí integrovat v Evropě, ale naopak usilují o to, aby nám vnutili svou kulturu. Řekl to dnes v rozhovoru pro televizi DVTV.

Soukup v rozhovoru řekl, že České republice hrozí ve stávajícím stavu nájezdy ,,nepřizpůsobivých migrantů". Byl by nejradši, aby ČR nepřijímala žádné uprchlíky. Místo toho doporučuje, aby se jim pomáhalo přímo tam, kde žijí, ať už finanční pomocí, zdravotně či jiným způsobem.

Soukup se obává, že uprchlíci, kteří zaplavují Evropu jí chtějí vnutit svou kulturu, která je v drtivé většině islámská, a zároveň by jí chtěli vnutit i svůj právní systém a další aspekty vyplývající z jejich kultury či víry. Podotkl v nadsázce, že ,,Francie je už v podstatě napůl islámskou zemí", proto je nezbytné přijmout taková opatření, aby se Evropa proti tomuto nebezpečí efektivně chránila.

Za tímto účelem chce poslanec ve sněmovně zřídit platformu, která by šířila skutečně objektivní informace o islámu, o němž podle něho ,,nic nevíme". Cílem platformy je poskytnout relevantní ,,nemainstreamové" informace o islámu a také stavu uprchlické krize, jež mainstreamová média buďto zamlčují, nebo záměrně o tom neinformují.

S tím souvisí i například situace v Norsku, kde v poslední době přibývá znásilnění, ale média podle Soukupa neinformují o tom, že drtivou většinu těchto znásilnění nemají na starosti rodilí Norové. Nebo uvedl další příklad na evropských mešitách, o jejichž obsahu kázání nejsme také dostatečně a objektivně informováni.

Podle poslance hnutí ANO představuje radikální islám velké nebezpečí pro formování myšlení mladých lidí, což je mimo jiné i jeden z důvodů, proč založil poslaneckou platformu, jež bude pořádat různé osvětové semináře pro ,,objektivizování" informací.

 

Zdroj: DVTV.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace