Poslanecká sněmovna jedná o důvěře vládě

Poslanecká sněmovna jedná o důvěře vládě
10 / 01 / 2018, 11:15

Dnešní jednání poslanecké sněmovny má jako hlavní bod jednání hlasování o důvěře vládě. Ta byla jmenována v prosinci minulého roku prezidentem Milošem Zemanem. Ten přijede v 11 hodin podpořit vládu Andreje Babiše.

Po jednáních zástupců politických stran situace dospěla k tomu, že byla sestavena jednobarevná menšinová vláda pod vítězem parlamentních voleb, tedy hnutím ANO. To se několikrát vyjádřilo, že nepředpokládá získání důvěry zákonodárného sboru. V očekávání je tedy druhý pokus sestavení vlády.

Před samotným hlasováním o důvěře byl navržen bod a to o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Z rozličných důvodů vysvětlují jednotlivé parlamentní strany, jak budou hlasovat. Zajímavý je názor zástupců ČSSD, KSČM a Okamurovců, kteří budou hlasovat proti zařazení tohoto bodu. Zde je možné shledávat zárodky možné spolupráce v rámci druhého pokusu sestavení vlády.

Pouhé dva dny před zahájením prezidentské volby přijede do sněmovny vládu Miloš Zeman. Ten se již několikrát vyjádřil, že by bylo zbabělé nepodpořit vládu, kterou jmenoval. Nechal se také slyšet, že v druhém pokusu pověří sestavením vlády opět Andreje Babiše.

V odpoledních hodinách se dá očekávat samotné hlasování o důvěře vládě. Do té doby však proběhne jistě plodná a zajímavá diskuse.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace