Poslední Kurasova slova: Má-li naše civilizace odejít, nesmí to být bez boje

Poslední Kurasova slova: Má-li naše civilizace odejít, nesmí to být bez boje
Popisek: Ilustrační foto
13 / 03 / 2016, 10:30

V poslední kapitole knihy Benjamina Kurase „ Jak zabít civilizaci“ s názvem Konec starých válek se spisovatel zamýšlí nad záchrannou brzdou křesťansko-židovské Evropy, jejíž zatažení, by alespoň v některých státech mohlo ještě zafungovat a zastavit islamizaci.

Dá se říci, že nad nejbohatšími a relativně nejvyspělejšími státy jako Francie, Británie a Německo, však Kuras již zlomil hůl. Je to dáno jednak prostou matematikou, poměrem mezi nově narozenými muslimy a ne-muslimy a jednak představiteli těchto zemí, kteří ani přes moderní vymoženosti nedokážou či spíše politicky nechtějí zastavit příchod statisíců a milionů migrantů a ustupují islámu na všech frontách.

Platí pět let starý citát?

Kuras připomíná varování šéfa rakouské kriminálky a předsedy rakouské asociace detektivů v jedné osobě Alfreda Ellingera. Ten upozorňuje, že se z Evropy stane jedno velké bojiště mezi spojenci islámského řádu a jeho odpůrci.“ Ellinger soudí, že dhimmikratickou kancléřkou Merkelovou má Německo tento boj už prohraný. Už v lednu 2011! pro prestižní deník Allgemeine Zeitung uvedl: “Německo se stane islámským státem, Němci nepochopili, jak muslimská imigrace jejich zemi transformovala a budou si muset zvykat na mešity vedle kostelů.“ Připomeňme jen, že od tohoto pět let starého tvrzení do současnosti Německo přijalo více než více než jeden další milion imigrantů, převážně muslimů a že si země jen za poslední rok prošla skandály s mezinárodním přesahem jakým bez pochyby bylo masového znásilnění v Kolíně nad Rýnem ad.

U sousední Francie je situace už rovněž nezvratná a autor připomíná selhání elit doporučením francouzského prezidenta Nicholase Sarkozyho, že k udržení občanského míru je potřeba rasově se promíchat. Podle Kurase však Sarkozy vůbec nic nepochopil podstatu sporu, když nazývá tento konflikt konfliktem ras a nikoli idejí.

Situace ve Velké Británii, kde Kuras žije, se na základě obsahu předešlých kapitol už nedá zachránit vůbec. Tvrzení autora může podepřít nedávné provolání labouristického kandidáta na starostu Londýna Sadiqa Khana „ Salam Alejkum London,“, kterým pozdravil své voliče při volební kampani odehrávající se před velkou mešitou v Londýně.

Přestaňme se žabomyšími válkami

Podle Kurase se nové války prohrávají tím, že zůstaneme zaměřeni na pomyslné dobojovávání těch starých neexistujících válek. Nemá tak cenu připomínat si výčitky mezi „ Křesťany a křesťany, Židy a židy, ateisty a věřícími, ateisty pravicovými a ateisty levicovými… Tyto hádky, jsou li vedeny slovy a ne zbraněmi…jsou živoucí podstatou, tvůrčím podnětem a nedílnou součástí západní civilizace. Západ je tam, kde se smí se vším a s každým nesouhlasit,“ konstatuje Kuras. Ve chvíli, kdy je však tato podstata ohrožena, musí nastat příměří a společná obrana, vysvětluje čtenářům.

Manuál kontradžihádisty

Autor na poslendích stranách svého díla cituje stručný Manuál malého kontradžihádisty, který sestavil německý novinář Michael Mannerheim. Uvědomělý občan by podle Mannerheima měl:
Nevolit proislámské politiky, posílat hromadně e-maily dokladující islamizaci Evropy,soudce a právníky upozorňovat na dhimmikracii, sdílet informace o islámu, atd.

Kuras doplnil těchto jedenáct zásadních tezí ještě o další čtyři, které mimo jiné obsahují povinnou vojenskou službu. Lidé by se také měli přestat hádat, zda se bránit jen islámu, nebo jen islamistu, nebo jen džihádu, nebo jen terorismu. Podle spisovatele je to stejné, jako kdybychom se rozmýšleli, zda se bránit útoku jen letectva, jen dělostřelectva nebo pouze pěchoty. A konečně musíme začít pěstovat kulturu západní civilizace, abychom věděli, co v případě porážky ztratíme.

„ Nenajdeme-li ke společné obraně vůli, zabíjíme civilizaci. Tentokrát možná navždy. A jestli už je nám opravdu souzeno odejít z dějin jako tolik civilizací dřívějších, ať to alespoň není poslušně a bez odporu,“ uzavírá Kuras knihu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.