Poslední podezřelý z pařížských atentátů konečně dopaden!

Poslední podezřelý z pařížských atentátů konečně dopaden!
Autor: redakční databáze|Popisek: Belgie
08 / 04 / 2016, 18:45

V pátek byl zatčen poslední podezřelý ze spáchání atentátů v Paříži a Bruselu Mohamed Abrini.

Belgická policie si v pátek 9. dubna připsala velký úspěch. Dopadla islamistu Mohameda Abriniho, který měl hrát podle ní ústřední roli při plánování teroristických útoků v Paříži i Bruselu. Abrini byl zatčen právě v hlavním městě Belgie. Nacházel na seznamu nejhledanějších teroristů pět měsíců a jeho dopadení může být klíčové pro další vyšetření bombových útoků.

Belgická policie hledá "muže v klobouku", podezřelého z teroristického útoku

Belgičana marockého původu dnes zatkla policie spolu s ještě jednou podezřelou osobou ve stanici metra Petillon ve čtvrti Anderlecht blízko Svobodné univerzity v Bruselu. Druhý muž byl identifikován jako Osama K. a má být také napojen na proběnuvší teroristické útoky v Pařízi a Bruselu.

Mluvčí belgické policie řekl, že Abrini se nyní nachází v policejní vazbě, kde se bude rozhodovat o jeho dalším osudu. Belgičtí vyšetřovatelé rovněž potvrdili, že v pátek probělo ještě nekolik dalších zatčení, která v podstatě probíhají již od bruselských útoků.

Podle nejnovějších zpráv navštívil jedenatřicetiletý Abrini minulý rok Velkou Británii, kde pobýval nějakou dobu v Birminghamu. Měl zde pořídit fotografie zatím nejmenovaného fotbalového stadionu, zatímco jeho buňka plánovala útoky v Paříži.

Abrini unikl po pařížských atentátech 10. listopadu s již zatčeným Salahem Abdeslamem a jeho bratrem Brahimem z města a poté se přemístil do Bruselu, kde se měl významně podílet na dalších teroristických útocích. Jeho přítomnost v belgickém hlavním městě potvrdili i jeho příbuzní.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace