Poslední trendy výstavby chytrých měst

Poslední trendy výstavby chytrých měst
05 / 02 / 2019, 17:00

Města v současné době fungují ve stále se zvětšujícím komplexním světě, který odráží objem dat vytvořených občany skrz nárůst propojených zařízení. Tady jsou některé z aktuálních trendů, které průmysloví analytici zaznamenali pro chytrá města.

Připojená vozidla

Pozornost v oblasti automotive se nyní mění ve vývoji schopností auta být spojeno s vnějším světem a zvýšit zážitky z cesty autem. Použitím tohoto ohromného technologického urychlení do vozidel veřejné bezpečnosti umožní vládám rychleji odpovědět a také reagovat na nouzové situace a přírodní katastrofy.

Inteligentní městské platformy

Shromažďují a analyzují informace z různých zdrojů dat, detekují vzory a chápou to, co by jinak bylo nemožné odvodit, podporují vlády k vytvoření institucionálních systémů, které zahrnují hlasy občanů do procesů rozhodování.

Technologie 5G

Byla klíčovým pojmem, který dominoval veletrhu spotřební elektroniky CES 2018. Tato technologie je opakovaně zmiňována jako sektor, který bude výrazně těžit z toho, až 5G oficiálně vstoupí na trh.Podle serveru smartcitiesdive.com pomůže technologie existujícím zařízením – jako například bezpečnostním kamerám – fungovat efektivněji a plynuleji.

Technologie, které podporují situační povědomí pro reakce v krizové situaci

Situační povědomí je schopnost přesně určit, co se stalo, co se děje a co se stane dále, aby se dala naplánovat a koordinovat nejefektivnější reakce, která je v daný moment možná. Big data a technologická zlepšení umožňují vládám využívat systémy, které shromažďují různorodá data z odlišných zdrojů, jako třeba sociálních médií, shromažďují je od lidí, kteří jsou v nebezpečí a slučují je tak, aby podpořili procesy rozhodování v čase potřeby v krizových řídících centrech.

Občanská angažovanost

Odolná města potřebují zapojení občanů. Občanská angažovanost může být zvýšena přes vývoj aplikací vládami, tedy nástroji, které ulehčují interakci občanů s vládami, zvyšují transparentnost vlád, jež data shromažďují, což vede zároveň k jejich větší důvěře a zesílení schopnosti reagovat na potřeby občanů a zlepšení jejich každodenního života. 

S hyperurbanizací a s narůstajícím vytvářením dat musí města využít technologické pokroky, analytiky a uživateli vytvořený obsah, aby lépe porozuměla, naslouchala a reagovala na potřeby občanů a podporovala tak lepší kvalitu života pro své obyvatele.

Zdroj: Improve-my-city.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace